Wybrano Człowieka Tęczy!


…a właściwie Ludzi Tęczy, bo nagrodzone zostały dwie osoby.


Robert Biedroń został wybrany Człowiekiem Tęczy w kategorii „osoby związane z ruchem LGBT”. Jak stwierdził obdarowany, jest to nagroda, która została przyznana wszystkim osobom działającym na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii, a jemu przypadł tylko zaszczyt odebrania jej.

Drugim Człowiekiem Tęczy została wybrana prof. Maria Szyszkowska w kategorii „osoby niezwiązane z ruchem LGBT”. Prof. Szyszkowska była nominowana do nagrody m.in. przez KPH.Jest to pierwszy finał wyborów Człowieka Tęczy, wyróżnienia przyznawanego osobom, które działają na rzecz tolerancji i równouprawnienia mniejszosci seksualnych.W konkursie oddało głosy ponad 1700 osób.
Konkurs zorganizował wortal lesbijka.org, patronami byli:
Federacja
Młodych UP, Tygodnik Nie, Zespół LGBT Amnesty International, Portal
Inna Strona, Magazyn Queer City, Magazyn InterHom, Kampania Przeciw
Homofobii, ILGCN Polska, TMiW TOlersex, Stowarzyszenie Lambda Warszawa
i Portal Homiki.

7 komentarzyWybrano Człowieka Tęczy!

 • Baszka

  [Re: Wybrano Człowieka Tęczy!]

  Nie 200 tylko:1764 głosy, z czego ważnych było 1669. Pocztą elektroniczną nadeszły 1428, a pocztą tradycyjną 326 głosów. A to chyba różnica…

 • bukowski

  [Re: Wybrano Człowieka Tęczy!]

  poprawiam, miało być: prawie 2000 osób:-)

 • Gość

  [Re: Wybrano Człowieka Tęczy!]

  Ciekawe czym sobie pan Biedron zasluzyl na te nagrode?? Co on takiego zrobil dla srodowisk G & L ?? Ostatnio wyplakiwal sie na stronach GW o „rozowych teczkach”, o ktorych to malo kto pamieta, ale przeciez rozdrapywanie starych ran i ciagle utyskiwania to domena „naszych” liderow. Szkoda, bo przeciez jest tyle do roboty, chociazby ksztaltowanie pozytywnego image homoseksualisty w polskiej rzeczywistosci.
  Gratuluje pani senator Szyszkowskiej, jej sie ta nagroda nalezala .

 • Majka

  [Re: Wybrano Człowieka Tęczy!]

  Jakie to bardzo poooolskie! Ktoś wygrywa wybory, bo oddano na niego najwięcej głosów, a juz ma swego „anioła stróżą”, który bije pianę ubolewając, że wygrał ten a nie inny. Podłe to i wredne. SKORO WYGRAŁ – TO ZNACZY, ZE LUDZIE ZNALEZLI COS, CZYM SOBIE ZASŁUŻYL! Gratulacje dla wszystkich, którzy byli nominowani i oczywiście dla tych, co wygrali!

 • Gość

  [Re: Wybrano Człowieka Tęczy!]

  profesor szszkowska zasłużyła sobie jak mało kto, a Robert jest bardzo medialny i dobrze wypada w różnych wywiadach w radiu i tv, też zasłużył na nagrodę.

 • kraska

  [Re: Wybrano Człowieka Tęczy!]

  „jest tyle do roboty, chociazby ksztaltowanie pozytywnego image homoseksualisty w polskiej rzeczywistosci.” – akurat pod tym wzgledem Biedron zasluzyl sie jak malo kto…

 • Gość

  [Re: Wybrano Człowieka Tęczy!]

  poproszę gościa który zaprzeczy, że Robert zrobił dla nas więcej niż wielu z nas razem wziętych, zeby zrobił coś, co pozwoli mu kandydować w następnych wyborach, słowo daję, poprę…..

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa