Po drugiej stronie tęczy – NIE


Nie mogę zmienić swojej seksualności. Jest częścią mej osoby.


Ja – człowiek. Istota seksualna, istota płciowa, istota żywa życiem biorącym swój początek z seksualności właśnie. Owszem – mogę próbować odciąć się od seksu, szukać rozwiązania w celibacie tudzież innych umartwieniach ciała, zaprzeczać temu, iż to na widok kobiecej linii smukłej wilgoć mrowienie podbrzusza zdradza… mogę… ale po co?

Każda próba zmiany natury rzeczy musi kończyć się porażką.Nie chcę zmieniać swej seksualności. Jest częścią mej osoby.Ja – kobieta. Czy bycie lesbijką czyni mnie inną od innych kobiet? Owszem. I lubię to. Lubię patrzeć spod wpół przymkniętych powiek na symetryczną jędrność półkul, cieszyć się subtelnością zapachu.


Lubię sama malować mieszkanie. Lubię podarować słoneczniki mej Wybrance. Lubię młotek na równi z chochelką.
Lubię siebie. Inność.Nie. Stanowcze. Głośne. Wyraźne.Świat ma tendencję do oceny. Nieznanego. Negatywnej. Gdy coś odbiega od szeroko pojętego poczucia typowości, natychmiast znajdą się Normalni gotowi walczyć o Jedynie Słuszną Prawdę.


Otwórzcie oczy! Jestem lesbijką i nie chcę tego zmieniać! Nie chcę się leczyć, dobrze mi tak, jak jest.


Nie uszczęśliwiajcie mnie na siłę. Wszak nadgorliwość…Tak. Jestem. Głośne. Wyraźne. Stanowcze.Popatrzcie na mnie. Czy kogoś krzywdzę kochając kobiety? Czy płacę mniejsze podatki? Czy rzucam się na niewinność z żądzą mordu/niemordu w oczach? Czy palę budynki? Czy zabijam? Kradnę?


Cudzołożę? Jestem lesbijką. Jestem człowiekiem. Tak – czasem skłamię. Krzyknę w złości. Ocenię pochopnie. Ze strachu się skulę. Tak – jestem człowiekiem.


Po prostu.Nie mogę. Nie chcę zmieniać swojej seksualności. Jestem. Lesbijką. Patrzę na świat. Przez swój pryzmat. Także seksualności. Ona jest częścią mnie. Lubię swoje okulary. Swoją skórę. Swoje Ja. Nie chcę zmieniać. Nie. Żyję. Odnalazłam szczęście. Już wiem. Jest Kobietą. Przy Niej moje miejsce. Nie muszę się zmieniać.Ja – wrażliwa. Ja – silna. Ja – słaba. Ja – kobieca, delikatna, złośliwa, romantyczna, cyniczna, ciepła, męska, roztargniona, pewna siebie, zagubiona, pragmatyczna, ładna, brzydka, kapryśna i racjonalna. Seksualna.

Ja – lesbijka.Moja seksualność jest częścią mnie. Nie mogę jej zmienić.Tekst pochodzi z Portalu >>>>


Tekst ukazał się również w amerykańskim wydaniu „Super Expressu”

15.07.2004

Autorzy:

zdjęcie Evil

Evil

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 74; nazwa: Evil

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa