Poradnik paradowicza

Jak bezpiecznie i tanio dojechać na Paradę Równości? Pierwsza i podstawowa zasada, to nie jechać samemu. W grupie nie tylko raźniej, ale także dużo bezpieczniej. Dlatego zawczasu rozejrzyjcie się w swoim otoczeniu, mieście, grupie, kto wybiera się na Paradę. Skrzyknijcie się i jedźcie razem!

 • Nie zapomnijcie też, żeby koniecznie wziąć ze sobą rzeczy na przebranie. Nie jedźcie w rzeczach, w których będziecie iść na Paradzie. Po pierwsze, podczas Parady na pewno będzie dużo kurzu. Będzie też ciepło i łatwo się spocić. A przecież będziecie musieli jeszcze wrócić – prawda? Po drugie: jeżeli chcecie na Paradę założyć najlepsze i najwymyślniejsze stroje, to lepiej, żeby nie zniszczyły się po drodze. I po trzecie: bezpieczniej będzie, jak będziecie mieli w zanadrzu coś na przebranie w razie pobrudzenia się… Jak to mawiają sąsiadki: chyba będzie padać.. jajka nisko latają 🙂
 • Jeżeli planujecie przywieźć ze sobą transparenty lub banery, zadbajcie, aby podczas transportu nie budziły jednoznacznych skojarzeń. Niby to truizm, ale wiele osób o tym zapomina, a później bywają kłopoty. Flagi i chorągiewki zostawcie na Paradę. Powiewanie nimi z okien pociągu jest fajne, ale nie do końca bezpieczne.
 • Jeżeli jedziecie samochodem, zorientujcie się najpierw, gdzie go zaparkujecie. Sugerujemy zaparkowanie na strzeżonych parkingach, z dala od trasy Parady. Dobrym miejscem będzie np. parking na stadionie Skry, przy Paradise. Wiemy, że niektóre osoby wybierają się do Warszawy stopem. To ciekawa forma podróży, ale prosimy o rozwagę. Nie każdy kierowca jest przyjazny i nie każdemu można zaufać.
 • Jeżeli już jedziecie grupą: Jeżeli uda się wam zebrać 6 osób, wcześniej zarezerwujcie cały przedział. Będziecie mieli pewność, że znajdziecie wspólne miejsca dla wszystkich. W przypadku, kiedy jedziecie w 10 do 15 osób, proście o bilety grupowe… PKP ma duże zniżki.
 • Gdyby udało się Wam zebrać powyżej 15 osób z jednego województwa, zastanówcie się nad wynajęciem autokaru. Firm oferujących usługi transportowe jest wiele, a może się okazać, że w przeliczeniu na jednego pasażera, taka podróż wyjdzie Was ponad połowę taniej niż podróż PKP czy PKS.

  Autorzy:

  zdjęcie Szymon Niemiec

  Szymon Niemiec

  autor zmigrowany z php-nuke – ID: 6; nazwa: sz_niemiec

 • 2 komentarzePoradnik paradowicza

  • ewa

   [Re: Poradnik paradowicza]

   myślę że to kompletna przesada no bo kogo tu się bać?chyba tylko policji

  • Arek z Krakowa

   [Re: Poradnik paradowicza]

   Najlepiej dojechać na paradę w stroju mnicha, przebrać się w krzakach, unikać kamer, iść jak najbliżej środka pochodu, w pociągu powrotnym nie odezwać się, gdy ktoś coś powie o paradzie.

  Skomentuj

  Możesz używać następujących tagów HTML

  <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

    

    

    

  Obraz CAPTCHY

  *

  Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

  napisz do nas: listy@homiki.pl

  Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
  Nr ISSN: 1689-7595

  Powered by WordPress & Atahualpa