NGU, PID, LGV, czyli FUBAR? A może nie jest aż tak źle?

hiv-400x200-6

Fascynujący cykl o STD, czyli chorobach przenoszonych drogą płciową, zbliża się do końca. Ostatni odcinek – prezentujemy chlamydie. Obrazki, jak zwykle, raczej nieapetyczne ;) więc lepiej nie otwierać w pracy ni przy obiedzie!

Piłka, kiłka, mogiłka

sporothrix1_570x250

Ludzie zwykli zapominać o kile. Wydaje się, że to stare dzieje – te powszechne zakażenia i zgony monarchów i innych sławnych postaci. Ponieważ kiłę da się leczyć i ponieważ pojawiły się takie zagrożenia przenoszone drogą płciową jak AIDS, przywykliśmy wierzyć, że kiła to nic strasznego i nie warto się nią przejmować… (uwaga – tekst zawiera nieapetyczne obrazki!)

Bezpieczny Fotel

Zachęcamy do udziału w ważnym badaniu, dotyczącym między innymi nieheteroseksualnych kobiet

Barmani uczą o HIV/AIDS

Obrazek - bar

Latem zeszłego roku Stowarzyszenie Lambda Warszawa zrealizowało szkolenia dla barmanów w zakresie HIV/AIDS. Rozmawiamy z koordynatorką projektu Eweliną Burdon.

Wirusowe zapalenia wątroby (część II)

sporothrix1_570x250

Informacje o WZW C padały od dawna przy okazji zakażeń przenoszonych drogą płciową, nawet w popularnych serialach (Dr House). Jednak kiedy w różnych krajach przeprowadzano badania na różnych grupach MSM, często zakażonych jednocześnie wirusem HIV, okazało się, że istnieją czynniki korelujące ze wzrastającą u nich liczbą infekcji wirusem HCV. Jakie?

AA Tęcza

Wznowiono mityngi AA w Lambdzie. Przyjdź lub przekaż informację dalej.

Wirusowe zapalenia wątroby (część I)

sporothrix1_570x250

Wirusowe zapalenie wątroby często określa się ogólnowojskowym mianem żółtaczki. Robią tak nawet pracownicy słuzby zdrowia, czasem tylko odróżniając żółtaczkę wszczepienną od żółtaczki pokarmowej. Tymczasem żółtaczka jest jedynie objawem, występującym w dodatku nie tylko po zakażeniu wirusem zapalenia wątroby.

Ruszył Wirtualny Punkt Pomocy dla ludzi żyjących z HIV

Ważna inicjatywa – zainteresujcie się, powiedzcie innym!

Romantyczna rzeżączka

hiv-400x200-6

Na początku trzeciej części cyklu o chorobach przenoszonych drogą płciową będę straszna i opowiem Wam dowcip. Choć może nie dowcip raczej, a anegdotę sprzedawaną studentom na zajęciach z mikrobiologii. Otóż student zdaje kolokwium, tematem są bakterie Gram-dodatnie, a asystent prosi o wymienienie chorób powodowanych przez paciorkowce ropne (Streptococcus pyogenes)…

Wirusy, które się gumkom nie kłaniają

hiv-400x200-6

W drugim odcinku cyklu poświęconego zakażeniom przenoszonym drogą płciową zajmiemy się znowu wirusami. Łączy je to, że wszystkie należą do grupy wirusów DNA (czyli mają genom w postaci tego kwasu nukleinowego), a co ważniejsze dla tego cyklu – przenoszą się chętnie drogą stosunków płciowych. Uwaga, tekst zawiera miniaturki linkujące do ilustracji nieapetycznych i nie do oglądania w miejscu pracy (NSFW)

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa