„Szkoła milczenia” wieńczy projekt weryfikacji podręczników

Ponad rok trwał projekt pn. „Przegląd treści szkolnych podręczników do biologii, WOS i WDŻR pod kątem przedstawienia w nich problematyki LGBTQ i treści homofobicznych”.

Homofobia (nie) dla pielęgniarek

Czy z programów nauczania dla pielęgniarek i położnych znikną homofobiczne treści?

Po co istnieje Komisja Etyki Poselskiej?

Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności usiłuje nakłonić Komisję Etyki Poselskiej do sprzeciwienia się obraźliwym i kłamliwym wypowiedziom posłów (i posłanek). Na próżno.

Profesor obraził homoseksualistów. Będzie proces

Szykuje się kolejny proces o obrazę homoseksualistów. Przemysław Szczepłocki z SPR-u wniósł do sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko prof. Aleksandrowi Nalaskowskiemu z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zarzuca mu popełnienie przestępstwa zniesławienia.

Zapadł wyrok w ”SPRawie radomskiej”

2000 złotych na Stowarzyszenie „Nadzieja”, warunkowe umorzenie postępowania na 2 lata i pokrycie części kosztów postępowania – to konsekwencje nazwania homoseksualności „dewiacją” przez radomskiego radnego Sławomira Adamca.

Interwencja SPR w Radomiu weszła w fazę sądową

22 września odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie przeciw radomskim politykom, którzy w kwietniu zablokowali Żywą Bibliotekę (nie podobał im się udział w niej ujawnionego geja) oraz wygłosili szereg homofobicznych wypowiedzi.

Homofobia w Sejmie do Komisji Etyki

SPR skierowało wnioski do Komisji Etyki Poselskiej przeciw Stanisławowi Pięcie (PiS) i jego partyjnej koleżance, Krystynie Grabickiej, za ich homofobiczne wypowiedzi z sejmowej dyskusji 15 lipca.

Czy „wspólne pożycie” obejmuje pary jednopłciowe?

Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności przygotowało ciekawą analizę prawną terminu „pozostawania we wspólnym pożyciu”, głównie w kontekście dowiadywania się o zdrowie osoby najbliższej. Zalecamy lekturę!

Akty oskarżenia w sprawie Radomia trafiły do sądu

Toruńska „Pracownia Różnorodności” nie doczekała się odwołania homofobicznych wypowiedzi przez radomskich polityków PiS i przystąpiła do działania: radny i zastępca prezydenta miasta zostali oskarżeni o zniesławienie osób homoseksualnych.

Kancelaria Prezydenta RP odpisuje Pracowni Różnorodności

Po blisko dziewięciu miesiącach codziennego wysyłania listów do Prezydenta RP, toruńskie Stowarzyszenie „Pracownia Różnorodności” (SPR) otrzymało odpowiedź z prezydenckiej kancelarii.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa