Piątek w sobotę: Czasem nie da się rozmawiać

W tym polskim piekiełku pojawiają się co i rusz głosy nawołujące do zgody, bo przecież – jak poucza nasza narodowa literatura – „zgoda, zgoda, Bóg nam wtedy rękę poda”. Myślę jednak, że w wielu przypadkach jest już dużo za późno na takie spotkanie, w innych natomiast podanie sobie ręki na zgodę nad głęboką przepaścią było niemożliwe od samego początku.

Piątek w piątek: Chcę jeszcze chwilę tu pobyć

Zostać czy wyjechać? Powalczyć czy usunąć się w cień? Brać jeszcze kiedykolwiek udział w wyborach czy kontestować system, udając się na wewnętrzną emigrację? Jak sobie dać radę z bezsilnością wobec rzeczywistości? Od tygodnia z takimi pytaniami boryka się zapewne wielu i wiele z nas, którym jeszcze zależy. Jednej odpowiedzi nie ma.

Gorsza o te parę gram złota na palcu

Po raz pierwszy odbyło się coś na kształt debaty, po raz pierwszy przestaliśmy być tematem przemilczanym. Wrażenia? Entuzjazm, rozżalenie, obrzydzenie, rozgoryczenie, bezsilność. Mobilizacja. Wszystko na raz.

Piątek w piątek: Społeczeństwo obywatelskie walczy z radarami

Radar na drodze to nie jest główny problem i dziś temat znaczy już naprawdę niewiele. Nie zbliży nas do rozstrzygnięć ważnych kwestii, które już dziś powinny być w Polsce podejmowane, a przed którymi to pytaniami nie uciekniemy – na przykład jak sobie radzić z wolnością?

Po co istnieje Komisja Etyki Poselskiej?

Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności usiłuje nakłonić Komisję Etyki Poselskiej do sprzeciwienia się obraźliwym i kłamliwym wypowiedziom posłów (i posłanek). Na próżno.

Ustawy o związkach – gorący wtorek

Porządek obrad dziewiętnastego posiedzenia Sejmu przewiduje pierwsze czytania ustaw o związkach partnerskich. Zanim jednak do tego dojdzie, posłowie 24 lipca będą głosować nad tym, czy w ogóle dopuścić oba projekty pod obrady. We wtorek na Wiejskiej od rana demonstracja – przyjdźcie i powiedzcie posłom: Żądamy ustawy o związkach partnerskich!

Mamy dość! Żądamy ustawy o związkach partnerskich!

30 czerwca odbyło się w Warszawie zorganizowane przez MNW spotkanie organizacji LGBTQ oraz osób zainteresowanych podjęciem kolejnych działań w – mocno zagrożonej – sprawie związków partnerskich. Przygotowano wstępne ustalenia, zapadły też wiążące decyzje. Zobacz, jak możesz się włączyć!

Relacja z obrad Komisji Ustawodawczej + WIDEO

W 43. rocznicę rozruchów znanych jako „Stonewall riot”, Komisja Ustawodawcza Sejmu RP uznała, że dwa przedstawione projekty ustawy o związkach partnerskich (instytucjonalny i pacsowy) są niekonstytucyjne. [+ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE „OBURZONYCH”] [+NOWOŚĆ – RELACJA WIDEO!]

Losy projektów ustaw o związkach

Kolejny etap ścieżki legislacyjnej, którą muszą odbyć projekty ustaw o związkach partnerskich, to obrady komisji sejmowej.

Dobre wieści z Sejmu

Złożony drugi projekt ustawy o związkach oraz rozpoczęcie debaty nad zmianą kodeksu karnego

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa