Piątek w sobotę: Czasem nie da się rozmawiać

W tym polskim piekiełku pojawiają się co i rusz głosy nawołujące do zgody, bo przecież – jak poucza nasza narodowa literatura – „zgoda, zgoda, Bóg nam wtedy rękę poda”. Myślę jednak, że w wielu przypadkach jest już dużo za późno na takie spotkanie, w innych natomiast podanie sobie ręki na zgodę nad głęboką przepaścią było niemożliwe od samego początku.

Mamy dość! Żądamy ustawy o związkach partnerskich!

30 czerwca odbyło się w Warszawie zorganizowane przez MNW spotkanie organizacji LGBTQ oraz osób zainteresowanych podjęciem kolejnych działań w – mocno zagrożonej – sprawie związków partnerskich. Przygotowano wstępne ustalenia, zapadły też wiążące decyzje. Zobacz, jak możesz się włączyć!

Stowarzyszenie Lambda Warszawa ma nowy Zarząd

23 czerwca odbyło się Walne Zebranie Członków Lambdy Warszawa, podczas którego zatwierdzono sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności organizacji w 2011 roku oraz wybrano nowy Zarząd Stowarzyszenia.

Walka z homo- i transfobią w Policji

Dzięki RPO odbyło się kolejne spotkanie organizacji LGBTQ z przedstawicielami instytucji państwowych. Tym razem „na warsztat” wzięto Policję.

III Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji LGBTQ

W weekend 9-10 czerwca tego roku w Toruniu odbyło się trzecie w historii ogólnopolskie spotkanie organizacji LGBTQ, potocznie zwane okrągłym stołem.

Nowy Zarząd SOFy

Zmiany w Stowarzyszeniu Otwarte Forum, wydawcy naszego portalu.

Zmiana w zarządzie SOFy

Na walnym zgromadzeniu członków Stowarzyszenia Otwarte Forum wybrano nowe władze.

Warszawa 19-21.09 II Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji LGBTQ

Działające w Polsce organizacje i grupy nieformalne LGBTQ po raz kolejny spotkają się na wspólnej konferencji. Styczniowe I Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji LGBTQ zarysowało ogólne kierunki działań, które powinny zostać podjęte w obszarach zdrowia, prawa, edukacji, kultury oraz kwestii związanych z rejestracją związków partnerskich i homorodzicielstwem. Zgromadzeni w Krakowie działacze ustalili też, że spotkania takie powinny

Informacja o I Ogólnopolskim Spotkaniu Organizacji LGBTQ

Zakończone 27 stycznia w Krakowie Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji LGBTQ było wydarzeniem bez precedensu w historii polskich ruchów działających na rzecz praw mniejszości seksualnych oraz przeciwdziałania dyskryminacji i homofobii.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa