„Trzy serca” w Klubie Filmowym LGBT

Dokument o „postmodernistycznej rodzinie” i poliamorii, zdobywca nagrody dla najlepszego dokumentu na L.A. Outfest

„Bogowie i potwory” w Klubie Filmowym LGBT

Biograficzny film o ostatnich miesiącach życia hollywoodzkiego reżysera Jamesa Whale’a, autora klasycznych horrorów – „Frankenstein”, „Narzeczona Frankensteina”, „Niewidzialny człowiek”. Filmoznawcy odkryli w jego twórczości wiele ukrytych wątków dotyczących sytuacji osób homoseksualnych.

„Kim jest Kim?” w Klubie Filmowym LGBT

Zapraszamy na film dokumentalny o najpopularniejszej polskiej drag queen – Kim Lee, która w tym roku świętuje 10-lecie na scenie. A po filmie – występ i rozmowa!

„Dla utraconego żołnierza” w Klubie Filmowym LGBT

Zapraszamy na pokaz kontrowersyjnego filmu holenderskiego „Voor een verloren soldaat” („Dla utraconego żołnierza”) w reżyserii Roelanda Kerbosha.

„Miłość! Odwaga! Współczucie!” w Klubie Filmowym LGBT

Zapraszamy na projekcję filmu oraz debatę na temat tęczowych „rodzin zastępczych”

Klub Filmowy LGBT: „Chłopczyca”

Laure nosi krótkie włosy, świetnie gra w piłkę i nie boi się bójki… Zapraszamy na pokaz pod naszym patronatem

Film o Ewie Hołuszko w Klubie Filmowym LGBT

„Historia Ewy Hołuszko – bohatera podziemnej Solidarności, który kilka lat po przełomie zmienia płeć i już jako kobieta domaga się miejsca w zbiorowej pamięci – jest niepokojąca i jakoś dziwacznie niewygodna, nieporęczna. To historia o płci i o polskiej historii najnowszej, a te dwa wątki nie dają się łatwo skleić w jedną całość.”

Glen czy Glenda? – Klub Filmowy LGBT zaprasza

Zapraszamy na projekcję pod patronatem naszego portalu – film „Glen czy Glenda?” przez długi czas był dziełem zapomnianym, gdy jednak nastała moda na twórczość tego „najgorszego reżysera wszechczasów”, został wyciągnięty z lamusa, stało się obiektem adoracji i nowych interpretacji.

„Moja piękna pralnia” w Klubie Filmowym LGBT

Gordon Warnecke oraz Daniel Day-Lewis w filmie o zderzeniu dwóch światów – imigracji pakistańskiej w Londynie i miejscowej „chuliganerii”

Drzewa figowe w Klubie Filmowym LGBT

W Klubie Filmowym LGBT będzie można zobaczyć tym razem – z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z AIDS – wyjątkowy i niezwykle oryginalny film Johna Greysona „Drzewa figowe” („Fig Trees”).

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa