Piątek w środę: Krytyka nie jest pogardą

Nowy minister sprawiedliwości ma być inny od poprzednika, a mimo to „prywatnie” (choć publicznie) uznaje projekty ustaw związkowych za niekonstytucyjne. Redaktorka Paradowska nazywa prawo do wygłaszania opinii nietolerancją, a nawet pogardą. Ja natomiast wierzę głęboko, że patrzenie na ręce politykom wynika z obywatelskiej postawy.

Piątek w niedzielę (gościnnie)

Nadeszła zima, sypnęło śniegiem i skończył się trwający już chyba ze dwa miesiące listopad. Sypnęło śniegiem i w szarej, późnojesiennej Polsce zrobiło się od razu czyściej i ładniej i bardziej stonowanie. To jednak tylko pozór, mrzonka, czcze marzenie, bo w przestrzeni publicznej krążą wciąż te same tematy.

Piątek w piątek: Gospodarz milczy

Szef rządu skupia się na działaniach wizerunkowych i niechętnie wypowiada w sprawach dotyczących obywateli. Wystawia do bicia swoich ministrów, a zdecydowanie okazuje jedynie w sytuacjach naprawdę kryzysowych. Co myśli Tusk-premier? Do czego zmierza? Jaką ma wizję? Jakim hołduje wartościom? Kościelnym? Europejskim i demokratycznym? Donek skazuje Polaków na domysły.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa