Anna Grodzka na czele Dublin Pride

29 czerwca Anna Grodzka poprowadziła Pride Paradę ulicami Dublina. Pierwszy raz w trzydziestoletniej historii Dublin Pride tytuł Grand Marshall przypadł osobie nie będącej Irlandczykiem.

Sto lat za… Irlandią

„Nasza orientacja seksualna jest istotną częścią tego, kim jesteśmy. Wszyscy obywatele, bez względu na ich orientację, są równi w oczach prawa. Orientacja nie może być podstawą do traktowania ludzi jako obywateli drugiej kategorii. Nasze prawo się zmieniło i będzie się zmieniać dalej, aby odzwierciedlić tę fundamentalną zasadę.”

Anna Grodzka poprowadzi Gay Pride Parade w Dublinie

Po raz pierwszy w 30 letniej historii Parady prestiżowy tytuł Grand Marshall (Wielkiego Marszałka) otrzymała osoba niebędąca Irlandczykiem. Organizatorzy poinformowali, że ten wybór był podyktowany dużymi zasługami polskiej posłanki na rzecz osób LGBT.

Gej następnym prezydentem Irlandii ?

Senator David Norris prowadzi wyścig o fotel prezydencki w Irlandii, który opuści w tym roku urzędująca obecnie Mary McAleese.

Jak to się robi w katolickim kraju?…

Irlandzki parlament właśnie przyjął ustawę o związkach partnerskich. Pamiętacie – Polska też miała być drugą Irlandią. Czemu nie?

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa