Szechina w Izbie Lordów

Wczoraj wyższa izba brytyjskiego parlamentu przyjęła dużą większością głosów zaakceptowaną już przez izbę niższą ustawę o małżeństwie. Publiczna debata nad otwarciem instytucji małżeństwa na pary osób tej samej płci, która przetacza się przez brytyjskie społeczeństwo, nie jest może aż tak dramatyczna czy medialna, jak ta we Francji, niemniej jednak obfituje w poruszające momenty.

Homomałżeństwa we Francji legalne

Francuskie Zgromadzenie Narodowe uchwaliło wczoraj ustawę, dzięki której osoby homoseksualne będą mogły zawierać związki małżeńskie, a także adoptować dzieci. Z nowym prawem nie zgadza się wielu Francuzów – na ulicach Paryża trwają protesty, dochodzi do zamieszek.

Finlandia na razie bez homomałżeństw

Komisja prawna parlamentu Finlandii odrzuciła projekt otwarcia instytucji małżeństwa dla osób homoseksualnyc

Wielka Brytania bliżej homomałżeństw

Izba Gmin zdecydowała we wtorek o przyjęciu forsowanej przez konserwatywnego premiera Davida Camerona projektu ustawy zrównującej małżeństwa hetero- i homoseksualne. W izbie niższej brytyjskiego parlamentu rozpocznie się teraz debata nad projektem.

Piątek w piątek poświątecznie o Kościele

Święta, święta i po świętach. Choinka rozebrana, resztki z wigilijnego stołu zjedzone, a prezenty cieszą oko. Chciałoby się pożyć w świątecznej sielance przynajmniej do Sylwestra i być może dałoby się to osiągnąć (urlop!), dobry nastrój psuje jednak wspomnienie świątecznych homilii w co ważniejszych polskich kościołach.

Piątek w piątek: Działanie przynosi efekty

Dziś będzie znowu o USA, Obamie i homomałżeństwach. Trudno o tym nie pisać, nawet jeśli – co słyszałem już nie raz i nie dwa – nasze środowisko jest podobno zmęczone tematem związków, a o wyborach amerykańskich pisaliśmy już kilkakrotnie. Szkoda byłoby jednak nie wspomnieć o historycznych wydarzeniach za oceanem, których byliśmy świadkami. Warto je zapamiętać, bo dowodzą, że upominanie się o wolność i prawa nigdy nie trafia w próżnię i prędzej czy później przynosi pozytywne efekty.

Homofob arcybiskupem San Francisco

Watykan powierzył biskupowi Salvatore Cordileone kierowanie liczącą pół miliona dusz archidiecezją San Francisco. Biskup należy do najtwardszego konserwatywnego betonu wśród duchownych w USA. Dał się wielokrotnie poznać jako homofob, przeciwnik aborcji, obrońca katolickiego małżeństwa.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa