Kto w Polsce ma HIV?

Pyta Jakub Janiszewski, znany dziennikarz radia Tok FM, autor książki będącej pierwszą syntezą dyskursu hifowego w Polsce wydanej przez Krytykę Polityczną. Odpowiedzmy zatem już na wstępie: „niewiele” osób, gdy spojrzymy na sprawę statystycznie.

Międzynarodowy Dzień Pamięci i Mobilizacji w Walce z AIDS

19 maja obchodzimy Memorial AIDS Day. Zachęcamy do udziału w warszawskim wydarzeniu, a także do pamięci o wielu ofiarach tej choroby również w naszej społeczności.

Barmani uczą o HIV/AIDS

Obrazek - bar

Latem zeszłego roku Stowarzyszenie Lambda Warszawa zrealizowało szkolenia dla barmanów w zakresie HIV/AIDS. Rozmawiamy z koordynatorką projektu Eweliną Burdon.

Dlaczego wkurza nas Światowy Dzień AIDS?

1 grudnia przypada Światowy Dzień AIDS, a to oznacza, proszę Państwa, że dziś wszystkie nośniki komunikacji będą ogłaszały z trwogą i przerażeniem, że w Polsce „lawinowo rośnie liczba zakażonych na HIV”. Mimo braku akceptacji dla medialnej formy przekazów w atmosferze sensacji i bzdur, jakie zostaną wypowiedziane przez przejętych dziennikarzy, trzeba temu przyklasnąć.

Jak mówić o zakażeniu HIV

Warsztaty dla osób zakażonych – o tym, jak radzić sobie z lękiem, komu mówić o zakażeniu, kogo poinformować mamy obowiązek, a kogo nie musimy. Skorzystaj z informacji lub przekaż ją dalej!

Ruszył Wirtualny Punkt Pomocy dla ludzi żyjących z HIV

Ważna inicjatywa – zainteresujcie się, powiedzcie innym!

Krakowskie grupy wsparcia

Fundacja Polistrefa zaprasza osoby homoseksualne oraz osoby żyjące z HIV/AIDS

Trzydzieści lat minęło, czyli HIV i AIDS

Zaczęło się powoli. W 1981 roku na wybrzeżach USA wśród młodych homoseksualnych mężczyzn zaczęły pojawiać się dwa niespotykane przedtem zbyt często schorzenia: pneumocystozowe zapalenie płuc oraz mięsak Kaposiego. Dziwne – pomyśleli lekarze – Pneumocystis carinii (obecnie jiroveci) atakuje zwykle ludzi z poważnymi niedoborami odporności, skąd więc grzyb ten (wówczas uważany za pierwotniaka) u zdrowych

Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS

Sieć Plus zaprezentowała wyniki badań nad Polakami żyjącymi z HIV/AIDS, a my pokazujemy co ciekawsze akcje uświadamiające w tym temacie (żeby nie było za poważnie…)

Coś, co przydarza się Innym Ludziom

Przystojny, muskularny, czarnoskóry Amerykanin z olśniewającym uśmiechem i mnóstwem problemów z samym sobą. Po wspólnym wypaleniu jointa i rozmowie o naszych rodzinach – niby różne kontynenty, a jak wiele wspólnego – wylądowaliśmy na mojej kanapie z Janet Jackson w tle.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa