„Trzy serca” w Klubie Filmowym LGBT

Dokument o „postmodernistycznej rodzinie” i poliamorii, zdobywca nagrody dla najlepszego dokumentu na L.A. Outfest

Lada dzień

Do kin wchodzi właśnie „Lada dzień” – amerykański dramat w reżyserii Travisa Fine’a o parze gejów walczących z bezdusznym systemem o prawo do wychowywania chłopca z zespołem Downa.

„Lada dzień” lada dzień w kinach

Pod naszym matropatronatem poruszająca historia nietypowej rodziny i walki, jaką musi podjąć w swojej obronie.

O szukaniu siebie

„Pocałuj mnie” – szwedzki film o namiętności rodzącej się między dwiema kobietami. Jedna jest lesbijką, a druga dopiero ustala swoją tożsamość…

Zabić geja. Kino kontra homofobia.

Rainbow Collection zaprasza na przegląd filmów Roba Epsteina oraz Jeffreya Friedmana poświęconych tematyce LGBT. Począwszy od 20 maja w różnych miastach Polski będzie można zobaczyć pięć tytułów poświęconych homofobii, wizerunkowi gejów i lesbijek w mediach, AIDS i drodze do równouprawnienia.

„Pocałuj mnie” już wkrótce w kinach

Komediodramat o zaskakujących komplikacjach w „patchworkowej” rodzinie – dwie trzydziestolatki spotykają się na przyjęciu zaręczynowym swoich rodziców. Ojciec jednej z nich zamierza wziąć ślub z matką drugiej, a one staną się przyrodnimi siostrami…

Zostań – za jaką cenę?

Wyświetlany właśnie w kinach film Iry Sachsa „Zostań ze mną” jest pełną pasji historią dziesięcioletniego związku – bolesny obraz, który uświadamia, że długoletni i namiętny związek nie musi oznaczać sielanki.

Transpłciowość: Nie czas na łzy – czas na działanie

Transseksualną martyrologię obserwuję na co dzień. Widzę wiele osób trans, które – ze strachu przed wyjściem ze strefy komfortu i zaryzykowaniem pozbawienia przywilejów, krzywych spojrzeń, prześladowania – cierpią w ukryciu. Często od wielu lat. Rezygnują, bo się boją.

Autentyczność

„Żniwa”, czyli Brokeback Mountain w (świetnym) wschodnio-niemieckim wydaniu oraz „Plan B”, czyli jak się zemścić na byłej dziewczynie (i widzu przy okazji też)

Ojciec odkrywa syna

La Mission to wzruszająca opowieść o latynoamerykańskim maczo, którego syn jest gejem. Czy patriarchalna rzeczywistość przegra z miłością do syna? Czy ojcu uda się zaakceptować jego inność?

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa