Dziś IDAHO. Trochę nowości.

17 maja – Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią (oraz transfobią i bifobią). Jak co roku ILGA przygotowała mapę sytuacji osób LGBTQ w Europie, dziś również premiera niezwykłego badania prowadzonego przez Agencję Praw Podstawowych. Mamy też doniesienia medialne o kolejnej wersji projektu ustawy o…

Austria w Polsce?

Austria to dziwny kraj. Choć leży w Europie Zachodniej, nie przystaje do jej stereotypowego obrazu – dominującym wyznaniem jest katolicyzm, społeczeństwo ma konserwatywne poglądy. Na przyjętych tu związkach partnerskich chce ponoć wzorować się PO. Czego zatem możemy się spodziewać?

„Nie” dla praw majątkowych zagranicznych związków w Polsce

Polska sprzeciwiła się na forum Rady UE ujednoliceniu przepisów regulujących prawa, w tym prawa majątkowe, par jednopłciowych. Na małżeństwa zgoda była.

Europejska młodzież popiera homo-małżeństwa

Wynik badania opinii młodzieży krajów europejskich pokazuje wyraźne poparcie dla związków – i małżeństw – jednopłciowych

Piątek w piątek: Gospodarz milczy

Szef rządu skupia się na działaniach wizerunkowych i niechętnie wypowiada w sprawach dotyczących obywateli. Wystawia do bicia swoich ministrów, a zdecydowanie okazuje jedynie w sytuacjach naprawdę kryzysowych. Co myśli Tusk-premier? Do czego zmierza? Jaką ma wizję? Jakim hołduje wartościom? Kościelnym? Europejskim i demokratycznym? Donek skazuje Polaków na domysły.

Małżeństwa jednopłciowe w Danii

Ósmy kraj w Europie (i pionier związków partnerskich na świecie) otwiera instytucję małżeństwa dla par jednopłciowych!

Parlament Europejski stanowczo przeciw homofobii

24 maja Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie zwalczania homofobii w Europie. Wpisuje się ona w bardzo mocno podkreślaną politykę równościową i antydyskryminacyjną, którą PE prowadzi od lat.

Co daje Unia Europejska osobom LGBTQ? [2]

Polityka Unii Europejskiej opiera się na próbie utrzymania delikatnej równowagi pomiędzy niezależnością państw członkowskich a ujednolicaniem zasad obowiązujących całą Unię. Jedną z reguł stosowanych w unijnej polityce jest unikanie ujednolicania tam, gdzie nie jest to niezbędnie konieczne. Niestety, często okazuje się, że ofiarą tej reguły padają równe prawa.

Co daje Unia Europejska osobom LGBTQ? [1]

Na wejście do Unii Europejskiej społeczność LGBTQ (podobnie jak inne grupy mniejszościowe) oczekiwała pełna nadziei. Wierzono, że „przyjdzie Unia” i naprawi, wymusi, wyrówna, naciśnie na nasze władze. I nastąpi wielka równość i radość.

Słowenia: Homoadopcja przepadła w referendum

Mieszkańcy Słowenii w ogólnokrajowym referendum opowiedzieli się przeciw rozwiązaniom prawnym umożliwiającym adopcję dziecka partnera przez jedną z osób pozostających w związku jednopłciowym.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa