Piątek w piątek: o miłości do premiera i nie tylko

Premier nam wmawia, że ustawy o związkach nie będzie dla naszego dobra. Prezydent Warszawy zaś coś się pomyliło i zamiast przejmować się zbliżającym się „referendum śmierci”, liczy odsetek płodów wśród par sakramentalnych i tych konkubenckich. Poseł Biedroń na większości nowych zdjęć pokazuje kciuk zwycięstwa, w realu zaś nie wierzy w sukces.

Klimat nie taki

Wszyscy, którzy wierzyli w możliwość zalegalizowania choćby szczątkowej formy związków partnerskich jeszcze w bieżącej kadencji Sejmu, mieli w ostatnich dniach znakomitą okazję, by pozbyć się złudzeń – za sprawą wypowiedzi premiera oraz Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania.

Piątek w środę: Krytyka nie jest pogardą

Nowy minister sprawiedliwości ma być inny od poprzednika, a mimo to „prywatnie” (choć publicznie) uznaje projekty ustaw związkowych za niekonstytucyjne. Redaktorka Paradowska nazywa prawo do wygłaszania opinii nietolerancją, a nawet pogardą. Ja natomiast wierzę głęboko, że patrzenie na ręce politykom wynika z obywatelskiej postawy.

Piątek w piątek pisze o hodowli

Przyparty do muru ofensywą PiS, premier udziela się w mediach. Narzekałem latem, że Tusk nie wypowiada się w sprawach światopoglądowych, zostawiając te sprawy głównie Gowinowi. Teraz wolałbym, aby szef rządu już więcej nie mówił ani o związkach, ani o in vitro, ani o gejach, bo z drogich, zachodnich butów sypie mu się chamska słoma.

Piątek w piątek: Sierpniowy remanencik

I mamy wakacje! Takie prawdziwe, bo na urlopach bawią nie tylko zwykli obywatele, ale również politycy. Niech ten kwiat z Wiejskiej odpocznie – warto popierać odpoczynek ludzi dobrej roboty. Wierzę, że woda morska i jeziorna (plus promieniowanie UV z bezchmurnego nieba) pomoże niektórym posłom dojrzeć, innym zmądrzeć, a jeszcze innym uspokoić się i nabrać ogłady.

Piątek w piątek: Dziwy i cudy

Planowałem napisać na dziś coś lajtowego: kilka zdań o lecie, sezonie na brzoskwinie i śliwki, kilka refleksji o leżeniu na trawie w parku i zasłużonym urlopie. Miałem zamiar pochwalić się również chodzeniem do kina (bo przecież we Wrocławiu Nowe Horyzonty). Na zakończenie tak gorącego tygodnia trzeba jeszcze trochę popolitykować.

Poniedziałek: Władza wymaga odważnych decyzji

Wydaje mi się, że premier nie ma poglądów. Na temat związków partnerskich nigdy nie słyszałem z jego ust niczego. On unika tego jak ognia – mówi Jacek Poniedziałek w wywiadzie dla ostatniego numeru Newsweeka. – Dziwię się, dlaczego dziennikarze nie zadali tego pytania wprost. Czy wy się boicie jego reakcji?

Piątek w piątek: Gospodarz milczy

Szef rządu skupia się na działaniach wizerunkowych i niechętnie wypowiada w sprawach dotyczących obywateli. Wystawia do bicia swoich ministrów, a zdecydowanie okazuje jedynie w sytuacjach naprawdę kryzysowych. Co myśli Tusk-premier? Do czego zmierza? Jaką ma wizję? Jakim hołduje wartościom? Kościelnym? Europejskim i demokratycznym? Donek skazuje Polaków na domysły.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa