Anna Laszuk – jaka była?

Wspomnienia o Annie Laszuk – jedno z daleka, jedno z bliska. I tekścik, który napisała kiedyś dla nas, dla HomoWarszawy

Odeszła Anna Laszuk

Nie żyje dziennikarka TokFM i „Furii”, działaczka feministyczna i LGBTQ, autorka „Małej książki o homofobii” i „Dziewczyny wyjdźcie z szafy”.

InterAlia nr 5. – O nieheteroseksualnych kobietach i problemach z teorią queer

Tradycyjna działalność polityczna (która ma ważną rolę do odegrania we współczesnej Polsce) nigdy de facto nie jest w stanie reprezentować jednostki; może jedynie reprezentować jakąś kategorię tożsamościową, na którą powołują się działacze (i którą w rzeczywistości przywołują do życia).

Zapraszamy do lektury odredaycjnego wstępu najnowszego numeru czasopisma elektronicznego „InterAlia”. Tym razem o kobietach nieheteroseksualnych i problemach z teorią queer.

Duży Format – rozmowa z Anną Laszuk

„Kiedy zaczynałam pisać, myślałam, że nawet książki nie opublikuję pod własnym nazwiskiem”. Rozmowa z Anną Laszuk, autorką książki „Dziewczyny, wyjdźcie z szafy!”, w tym tygodniu w Dużym Formacie GW

Lesbijki. Wreszcie o nas


Lubimy plotki, lubimy biografie, lubimy zaglądać ludziom w nocy w jasne okna mieszkań. Tutaj kilkadziesiąt kobiet uchyla drzwi do swojego życia, zaprasza i pokazuje.

Dziewczyny, wyjdźcie z szafy!


Nigdy nie zaznałam miłości, to mnie najbardziej boli. Ani w domu rodzinnym, ani przy mężu, ani nigdzie. Byłam w życiu szczęśliwa może ze dwa razy, przez chwilę. Dawno temu, nawet nie ma co wspominać. Miałam przyjaciółkę… było, minęło. Jakieś pocałunki i to wszystko.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa