O sytuacji polskich gej/les w sercu Europy.

W dniu 7 listopada odbyła się w Brukseli konferencja „La lutte contre l’homophobie : une valeur européenne ?” Jej tematem była solidarność europejska w obliczu przypadków łamania praw człowieka osób należących do mniejszości seksualnych.

Wolność odkryta


Okolicę spowiła ciemność, gdy Marta ruszyła w swym czarodziejskim tańcu na spotkanie z przeznaczeniem. Nie wiedziała – jak zawsze – czy ten zabieg nie będzie ostatnim. Nie mogła być pewna tego czy los obdarzy ją kolejnym dniem. Nie poddała się … jeszcze się nie poddała. Osiem długich miesięcy chemioterapii wyniszczyło jej organizm. Pozbawiona swej nadzwyczajnej niegdyś kondycji fizycznej, znacznie wychudzona, z zapadniętymi policzkami, była piękna jak nigdy wcześniej. Stała się silniejsza.

Wierność


Przez wielu wyśmiewana; przez innych schowana w kartonie p.t. „przeżytek przeszłości”, dość ochocza wyśmiewana prze licznych postępowych ideologów wierność. Konfrontując rzeczywistość z odległymi czasami „przedinternetowymi”, nie trudno pokusić się o stwierdzenie, że postępująca informatyzacja, idąca w parze z globalizacją, zachwiały niegdyś podstawowym fundamentem szczęśliwego związku – wzajemną wiernością partnerów.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa