Jezus nie był gejem

Duchowny podkreśla, że jest oburzony faktem przypisania mu słów, których nie użył. Tłumaczy, iż jego wypowiedź została błędnie zinterpretowana. Bp Robinson mówił jedynie o tym, że rodzina, w jakiej funkcjonował Jezus, dla współczesnego świata jest stosunkowo odległym tworem.

Jestem wściekły, że moje słowa są interpretowany w sposób, jakiego nigdy bym się nie spodziewał – dodał bp Robinson.

Żonglerka – c.d. polemiki

Żonglerka to wybitna umiejętność, której cyrkowcom można pozazdrościć. Sprawność oraz staranna koncentracja są dla niej niezbędne, także wtedy gdy chodzi o żonglerkę słowną. Prawem każdego dyskutanta jest przedstawianie swojej opinii i w miarę możliwości jej obrona. Źle się jednak dzieje, gdy prezentacja własnych przekonań dzieje się kosztem argumentów. Modne slogany zastępują rzetelną polemikę, a umiejętność słuchania zagłuszana jest kolejnym słowotokiem z pseudowolnościowego kanału.

Opinie: Spektakl życia i śmierci

Okrutny spektakl medialny dobiegł końca. Miliony telewidzów i internautów otrzymały upragniony finał historii o życiu i śmierci. Terri Schiavo została zagłodzona na śmierć. Została zamordowana w imieniu prawa.

Matka Gilmara od pedałów

Gilmara ma 30 lat. Mieszka w Brazylii, gdzie od dawna pomaga gejom i lesbijkom przetrwać w świecie pełnym zakrętów. Jeszcze niedawno była zakonnicą, jednak za swoją działalność na rzecz osób homoseksualnych z zakonu została wyrzucona.

Pan jest moim pasterzem… On wie, że jestem gejem

Istnieje wiele wspólnot i ruchów kościelnych, które, mimo swojej chrześcijańskiej proweniencji, nie potępiają homoseksualistów, a nawet optują za błogosławieniem związków jednopłciowych. Najczęściej Kościoły te w zdecydowanej większości zrzeszają wiernych heteroseksualnych, a geje i lesbijki pozostają w zdecydowanej, aczkolwiek nie dyskryminowanej, mniejszości. Metropolitan Community Churches (MCC) jest pierwszym Kościołem powołanym przez homoseksualistów i dla homoseksualistów. Wbrew pozorom jest stosunkowo dużą wspólnotą, gdyż obecnie skupia ponad 45 tysięcy wiernych rozproszonych w 300 kongregacjach w 22 krajach świata.

Widziałem ''Aleksandra''!


Takiego oblężenia widzów festiwal Camerimage w swojej historii jeszcze nie przeżył. „Alexander” Olivera Stone’a stał się największym hitem tegorocznego przeglądu filmów. Ilość widzów na sali Teatru Wielkiego w Łodzi była tak duża, że złamane zostały wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Ludzie kłębili się na schodach, podłodze, wspierali się o poręcze i ściany. Doprawdy przedziwnie wyglądali ci, którzy próbując przemieścić się w obrębie widowni musieli skakać po siedzeniach. Wszystko to, aby zobaczyć „Alexandra”, film, który już od momentu produkcji wywoływał wiele kontrowersji z powodu otaczającej go aury wątków homoseksualnych. Przybyłem, zobaczyłem… i było warto.

Homoseksualizm z Gwiazdą Dawida w tle

Tora i Talmud zdecydowanie odrzucają i potępiają związki i akty homoseksualne. Kwestia ta nie podlega dyskusji. Powstały jednak współczesne żydowskie związki wyznaniowe, które małżeństwa jednopłciowe z chęcią błogosławią. Określa się je mianem nurtu reformowanego i rekonstrukcjonistycznego w judaizmie. Pierwszym krokiem do akceptacji homoseksualizmu była zgoda na ordynację rabinacką gejów wydana w 1984 roku. Dziewięć lat później, w 1993 roku, ruch rekonstrukcjonistyczny opracował formułę liturgii ślubnej dla osób homoseksualnych.

Błogosławić czy potępiać?

Wyświęcenie przez Kościół Episkopalny USA na biskupa ks. Gene'a Robinsona, duchownego żyjącego otwarcie w związku homoseksualnym nadal wywołuje bardzo wiele kontrowersji, a co najważniejsze, może stać się przyczyną schizmy we Wspólnocie Anglikańskiej. Kościół ten uważa bowiem, iż do priorytetowych zadań współczesnych ruchów religijnych należy między innymi błogosławienie związków homoseksualnych.

'Tęczowe chrześcijaństwo. Homoseksualna herezja w natarciu'

„Tęczowe chrześcijaństwo. Homoseksualna herezja w natarciu” to publikacja, która blisko trzy miesiące temu pojawiła się na polskim rynku wydawniczym. Jest to pozycja bardzo ciekawa i w wielu aspektach oryginalna. Motywem przewodnim książki jest spostrzeżenie autora, Tomasza Terlikowskiego, iż współczesne chrześcijaństwo podzielone jest przez nowe kwestie. Dotyczą one tym razem nie sfery dogmatów, lecz zjawisk ocierających się o ludzką moralność.

Twarz homoseksualizmu – w kolorach tęczy?

Pisząc mój pierwszy felieton „Twarz homoseksualizmu” nie spodziewałem się nawet, że wywoła on tak burzliwą dyskusję, która będzie na dodatek wielowątkowa. Niektóre komentarze czytałem z radością i nadzieją, że jeszcze istnieją ludzie, którzy potrafią nas, homoseksualistów, zrozumieć. Inne zaś były pełne goryczy i pod paranaukowym językiem i stylem wypowiedzi kryły w sobie sporo jadu i nienawiści. Ponieważ zagadnienie homoseksualizmu i dyskryminacji z nim związanej jest mi znane z autopsji udało mi się z zaciśniętymi zębami wszystko przetrzymać.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa