Psychoterapia

Wiesz… to wcale nie tak, że ja o tym nie myślę. Po prostu nikt już nie pyta. I tak rzeczywiście jest lepiej. Półtora roku temu, kiedy odeszła matka, rozpocząłem przymusową naukę godzenia się ze stratą w sposób, który nie jest zbyt elegancki, za to bardzo skuteczny. Ciągle go szlifuję.
Jaki sposób? Szybko zapominać.

SAPER

Z okazji lanego poniedziałku, zapraszamy…

Rzemyki

za każdego mężczyznę
którego trzymałem w ramionach
mógłbym aż do tej pory
dziś skonać

(Na przykład) Sześć lat

choć od sześciu lat
twoja noga nie postała w moich progach
choć przez cały ten czas
nie poczułem wokół siebie twoich rąk

nadal w myślach dzielę się z tobą
wszystkim co w mym życiu najważniejsze
kiedy kładę się nocą do łóżka
opowiadam ci historię dnia

Czego pragną faceci?

Musicie wiedzieć, że z perspektywy patrzy się na to zupełnie inaczej, co innego zostaje w głowie. W Waszym wieku też się śmiałem, poruszałem dwa razy szybciej i naprawdę rzadko bolała mnie głowa. Teraz jest dokładnie odwrotnie. Czasem myślę, że może jednak chodziłem zbyt szybko, nie, „chodziłem” to niedobre słowo, tu chodzi raczej o przemieszczanie, bieg. Tak, zbyt szybko zmieniałem przystanki. Jedyna korzyść, jaka z tego wynika po tych latach, będzie raczej korzyścią jedynie dla Was. Bo mogę powiedzieć Wam, czego pragną faceci.

Czas przeszły, czas przyszły

Zazwyczaj wstaje wcześniej ode mnie, bo taką ma pracę. Budzi mnie zawsze dźwięk wody z prysznica, który odkręca około szóstej trzydzieści. Leżę z otwartymi oczami i zastanawiam się, co dziś ciekawego spotka mnie za tą cienką granicą, zakreśloną ciepłem naszej pościeli. Co interesującego czeka nas za nieco mocniejszą granicą, wyznaczoną przez drzwi mieszkania. Zawsze wiedziałem, że moje życie będzie ciekawe, no i proszę, nie pomyliłem się. Czasem zastanawiam się, czy przypadkiem sam nie sprowokowałem losu, ale jakoś nie potrafię sobie odpowiedzieć na to pytanie w sposób, który by mnie zadowolił. Zresztą… każdy dzień upewnia mnie w przekonaniu, że chyba jednak gwiazdy też maczały w tym palce.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa