Coming out

Coming out w moim przypadku trwał pięć lat. Na początku dowiadywali się przyjaciele, potem rodzina. I coraz trudniej przychodziło mi udawanie orientacji heteroseksualnej przed obcymi. Więc przestałam. W związku z ogromem wolnego czasu oraz z wewnętrznym poczuciem walki o wolność i tolerancję, zaangażowałam się w walkę z homofobią pod sztandarami Kampanii Przeciw Homofobii. Wzięłam udział w akcji „Niech Nas Zobaczą”. Ania (moja Ukochana) i ja byłyśmy jedną z sześciu par (wśród wszystkich trzydziestu), które zdecydowały się na całkowite ujawnienie – dałyśmy zgodę KPH na użytkowanie naszej fotografii we wszystkich mediach.

Coming out –

Coming out – określenie znane homoseksualistom i ich rodzinom. Oznacza koniec ukrywania się, wyjście z ukrycia, poinformowanie o swojej orientacji, tzw. „wyjście z szafy”.
Coming out jest zawsze momentem przełomowym. Zarówno dla osoby ujawniającej się, jak i jej rodziny. Rodzice z reguły dowiadują się na końcu. Na początku przeważnie informujemy przyjaciół. To oni mają stworzyć nam bazę wsparcia, „zaplecze” akceptujących nas osób, na których można polegać w trudnych sytuacjach. Stanowią silny mur, którym możemy się odgrodzić i dzięki temu w spokoju uporządkować własne myśli, życie. Nie każdy bowiem od urodzenia zdaje sobie sprawę ze swojej orientacji. Ja nie wiedziałam. Było dla mnie sporym zaskoczeniem uzmysłowienie sobie tej prostej prawdy.

Cała prawda o molestowaniu: męski szowinizm promowany przez Słowo Polskie<

Otrzymaliśmy list dotyczący problemu molestowania seksualnego. Postanowiliśmy go opublikować, ponieważ nie stronimy od tematyki dyskryminacji kobiet, uważamy bowiem, że jest to przejaw tej samej nietolerancji, co w przypadku dyskryminacji lesbijek i gejów. (Redakcja)

W wydaniu Słowa Polskiego-Gazety Wrocławskiej z 16 lipca 2004 r. znalazł się artykuł doktora S. pt. „Cała prawda o molestowaniu”. Nie trzeba być feministką, by dostrzec bagatelizujące i ironiczne podejście lekarza seksuologa do poruszanego tematu. Bardzo wyraźnie widać również wypełzający z tekstu męski szowinizm. Artykuł jest wręcz zezwoleniem na molestowanie kobiet w miejscu pracy!!!

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa