Sierpniowy numer „InterHom”

W lipcu wydawało się, że najgorętszy okres w życiu polskich lesbijek i gejów już minął, że nic ciekawego się nie zdarzy, a następnym wielkim „show” będzie dopiero proces Lecha Kaczyńskiego przed Sądem Administracyjnym, związany z bezprawnym wydaniem zakazu odbycia Parady Równości. Tymczasem życie, jak zawsze, okazało się nieprzewidywalne. Dzięki spektakularnej akcji niemieckich organizacji lesbijsko-gejowskich o naszych problemach znowu było bardzo głośno, i to tak bardzo, że usłyszała o nich cała Europa.

Rozmowa z Joanną Grochowską, matką Szymona Niemca

InterHom/Sergiusz Wróblewski: W USA bardzo prężnie działają organizacje matek gejów i lesbijek. Czy wydaje się Pani, że w Polsce także doczekamy się momentu, kiedy takie organizacje powstaną?
Joanna Grochowska: Z całą pewnością, ale nie stanie się to szybko. Polska nie jest krajem zbyt tolerancyjnym, czego najlepszym dowodem jest Parada Tolerancji w Krakowie. Myślę, że upłynie wiele czasu zanim do inności będzie się w Polsce podchodziło normalnie.

Trzeci numer InterHom

W najnowszym numerze znaleźć można m.in.: relację z Wiecu Wolności; wywiad z Waldemarem Koconiem; obszerny materiał o gejowskim clubbingu; prezentację „Raportu o dyskryminacji”, sporządzonego przez „Lambdę” i KPH; poradnik, jak walczyć z dyskryminacją w miejscu pracy; artykuł o Kylie Minogue i Nicole Kidman, które walczą o gejowskich fanów; przewodnik po Rumunii; felieton publicysty „Filmu” — Bartosza Żurawieckiego; recenzje; fragmenty książek oraz oczywiście newsy. Specjalnie dla Homików proponujemy ciekawy wywiad z matką Szymona Niemca.

InterHom po raz drugi

W powszechnej świadomości pokutuje opinia, że najważniejsze jest pierwsze, mocne uderzenie. Jeśli chodzi o „InterHoma”, to było ono rzeczywiście mocne, a nade wszystko widoczne, ponieważ pojawienie się pisma na rynku było szeroko komentowane, i to nie tylko na stronach internetowych, ale także w klubach i w szeroko pojmowanym gejowskim środowisku.

Witaj Europo – Ziemio Obiecana!

Wicemarszałek Sejmu RP, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk stwierdził na początku marca br. w rozmowie z Justyną Pohanke, dziennikarką TVN, że kwestie obyczajowe, takie jak sprawa aborcji czy związki homoseksualne, są w Polsce dobrze rozwiązane i lepiej ich „nie ruszać”, bo nikomu to na dobre nie wyjdzie. Tok rozumowania tego przedstawiciela polskiej „elity” politycznej jest zadziwiający.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa