Było źle, a jest jeszcze gorzej

Grupa nawiedzonych i szalonych działaczek i działaczy postanowiła zrobić rzecz niemożliwą. Wyciągnąć ludzi z różnych grup społecznych, o różnych poglądach, statusie materialnym, orientacji psychoseksualnej, płci etc. na ulicę. Zjednoczyć ich we wspólnym celu. Brzmi jak sen wariata? Owszem. Ale udało się.

Lekcja czwarta: Ciało miała miętkie jak galaretka

No dobra, pomyśleli ci niedobrzy, nawiedzeni i skorumpowani działacze, działać nie chcecie, ale bawić się lubicie – i zorganizowali dyskotekę.

Lekcja trzecia: A Lambda Warszawa kupiła czajnik

Okazało się, że nogi należą do dziennikarki „Na przełaj”. Dziennikarka owa chciała napisać coś o gatunku lesbijka polska. Gatunek ten stawił się na spotkaniu z nią w liczbie sztuk sześciu.

Zapraszamy do lektury kolejnej części bardzo osobistej historii polskiego ruchu LGBTQ (ze szczególnym uwzględnieniem L i z przymrużeniem oka)

Lekcja druga: Polski seks

Nie było wtedy w Polsce, więc także w Warszawie, ogólnie znanych miejsc, w których spotykały się lesbijki. Najczęściej drugiej połowy poszukiwano przez ogłoszenia w gazetach. Zdaje się że najpopularniejszym pismem z ogłoszeniami z cyklu „pani pozna panią” był „Relaks” – publikujemy kolejną część wspomnień Małgorzaty Rawińskiej

Lekcja pierwsza: Warszawski Ruch Homoseksualny

Oczywiście moja orientacja szybko wyszła na jaw. Ale w szkole i tak byłam już postrzegana jako dziwadło, więc niewiele się zmieniło. Ot, doszła mi kolejna łatka. Teraz piszę o tym lekko, ale wtedy bolały głupie plotki, okrzyki „lesba”, „cipoliz” i jeszcze kilka innych. Ubyło mi również też trochę i tak już nielicznych znajomych. No cóż, miałam więcej czasu na czytanie książek. Wszystko zmieniło się, kiedy w 1989 roku trafiłam na spotkanie WRH, przygotowującego się wówczas do zarejestrowania Stowarzyszenia Grup Lambda.

Wspomnień Małgorzaty Rawińskiej z Trzyczęściowegogarniturka część 1.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa