Lada dzień

Do kin wchodzi właśnie „Lada dzień” – amerykański dramat w reżyserii Travisa Fine’a o parze gejów walczących z bezdusznym systemem o prawo do wychowywania chłopca z zespołem Downa.

Po cóż nam „niewydarzony” Kronos?

Wbrew temu, jak promowana jest ta książka, nie jest to pozycja dla czytelników żądnych taniej sensacji. Ci z pewnością się zawiodą. To dokument cenny dla znawców biografii i miłośników Gombrowicza.

Transe i traumy Marii Janion

Bywają takie książki, po lekturze których odczuwamy zadowolenie poznawcze, ale okupione obcowaniem z irytującą formą. Tak jest w przypadku książkowego wywiadu Kazimiery Szczuki z prof. Marią Janion.

O szukaniu siebie

„Pocałuj mnie” – szwedzki film o namiętności rodzącej się między dwiema kobietami. Jedna jest lesbijką, a druga dopiero ustala swoją tożsamość…

Bezprawne rozkosze Konstandinosa Kawafisa

29 kwietnia mija dokładnie 150 lat od urodzin i 80 lat od śmierci największego poety nowogreckiego i jednego z największych poetów europejskich, którego ćwierć twórczości ma charakter jawnie homoseksualny.

Rok 2012 w 15 hasłach

Co zapamiętaliśmy z 2012 roku? Zrobiliśmy, jako środowisko LGBT, krok do przodu? A może do tyłu? Kto nas kompromitował, z kogo jesteśmy dumni, za kim będziemy tęsknić? Sprawdźmy to!

Zostań – za jaką cenę?

Wyświetlany właśnie w kinach film Iry Sachsa „Zostań ze mną” jest pełną pasji historią dziesięcioletniego związku – bolesny obraz, który uświadamia, że długoletni i namiętny związek nie musi oznaczać sielanki.

Inność warunkiem Tożsamości

„Kłopoty z innością” Mariana Bieleckiego to nie tylko błyskotliwe interpretacje Gombrowicza, Białoszewskiego i Witkowskiego ale i znakomite wprowadzenie do lektur obowiązkowych każdego świadomego członka społeczności LGBT.

Ojciec odkrywa syna

La Mission to wzruszająca opowieść o latynoamerykańskim maczo, którego syn jest gejem. Czy patriarchalna rzeczywistość przegra z miłością do syna? Czy ojcu uda się zaakceptować jego inność?

Setna rocznica urodzin Alana Turinga

Dokładnie 100 lat temu urodził się wybitny matematyk i ojciec współczesnej informatyki, który zamiast zyskać za życia splendor i szacunek stał się ofiarą homofobicznych przesądów

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa