Kalendarium pewnej ewolucji

„Dążność do zaspokojenia popędu seksualnego może przybierać formy zniekształcone. Należą do nich: homoseksualizm, biseksualizm, ekshibicjonizm, narcyzm, pedofilia, kazirodztwo, sadyzm, masochizm. Homoseksualizm to zaburzenie popędu płciowego, wyrażające się w kierowaniu pożądania seksualnego do osób tej samej płci.”

Co to za nowela?

Pomysł, żeby zmienić kodeks karny i wykorzystać go do ochrony przed homofobicznymi przestępstwami nie jest nowy.

O sfinalizowanym projekcie zmian w kodeksie karnym piszą prawnicy zaangażowani w jego przygotowanie

Parada nas wyzwoli

Parada – mimo mgławicowości i braku jednego przekazu – jest jedynym głosem dostatecznie donośnym, żeby dotrzeć wszędzie i powiedzieć „we’re queer, we’re here”. To jest etap, na którym naprawdę jesteśmy. Z tego względu mam w nosie, kto robi Paradę, kto się przy tej okazji lansuje, kto na tym robi prawdziwy czy rzekomy biznes. Parada powinna być co miesiąc.

…kolejny – po nowej Naczelnej Uschi Pawlik, głos w sprawie parad…

Realizm życiowy: jak w Polsce wygląda grunt do przyjęcia ustawy o związkach p.

Praca nad rozbudzeniem świadomości osób LGBTQ i reszty społeczeństwa, aby – jak to ujął Adam Bodnar – osiągnąć to, że kwestia związków partnerskich stanie się centralnym punktem bieżącej polityki, może potrwać dużo dłużej niż sześć lat. Zależy to przede wszystkim od tego, jak będą zachowywać się same organizacje LGBTQ, bo – nie ma co ukrywać – to do nich należy pierwszy ruch. Jeśli będą postępować tak, jak do tej pory – nie doczekamy się zmian w prawie.

Przemek Szczepłocki polemizuje z tekstem Adama Bodnara.

Równość czy różnorodność? A czemu nie jedno i drugie?

W debacie o kształcie ustawy o związkach partnerskich mam do powiedzenia tylko jedno zdanie: pragmatyzm nie powinien nam przesłaniać ostatecznego celu, jakim jest równouprawnienie osób LGBTQ.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa