Plany równoległe

Niektóre z rodzimych recenzji „Skowytu” skupiają się bardziej na przybliżeniu sylwetki bohatera filmu, Allena Ginsberga i jego czasów, niż na samym filmie. Takie ujęcie tematu wskazuje też jednak na pewną bezradność wobec obrazu jako takiego.

Tęczowy WFF

W niedzielę dobiegła końca 27 edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Mógł się czuć zawiedziony, kto w tym roku oczekiwał podobnej diagnozy społeczno-politycznej sytuacji osób LGBTQ na świecie. Jednak…

Piękny melodramat, czy coś więcej?

Zapraszamy do lektury dwugłosu o filmie „Pod prąd” – dla tych, co są jeszcze przed wizytą w kinie i dla tych, co już po.

Dekada homiczego kina

Już nawet rzut oka pozwala odczuć, że z dostępnością filmów o tematyce LGBT w kinie i na DVD jest zdecydowanie lepiej. Czy to magia EuroPride, czy inne kalkulacje, ale rok 2010 przyniósł zdecydowanie najobszerniejszą ofertę gej-les, co więcej: ofertę bardziej różnorodną niż w latach poprzednich.

Co działo się zatem w polskim kinie przez minioną dekadę?

Tęcza nad Warszawą

I stało się ciałem: w niedzielne popołudnie odbył się pierwszy spacer po HomoWarszawie. W ramach promocji świeżo wydanej książki, jej autorzy postawili na pomysł od którego wszystko się zaczęło: wędrówka tęczowymi tropami Warszawy. Postanowili pokazać kilka miejsc opisanych w przewodniku, w taki czy inny sposób bliskich gejom i lesbijkom: rozrywkowo, erotycznie, kulturalnie.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa