Śmierć „męskiej narzeczonej“ w Breslau

Około roku 1904 H. opuszcza zatem Berlin udając się do Paryża, gdzie przybrawszy nazwisko Komtesa Alma de Paradeda, odgrywa rolę eleganckiej damy z wytwornego towarzystwa. Magnus Hirschfeld, który pseudo-komtesę poznał już w 1903 roku, pisał później, że życie H. uległo znaczącej przemianie, gdy we francuskiej stolicy H. zakochał się w „prostym” niemieckim nauczycielu z Breslau.

Zapraszamy do lektury fascynującej historii z początku XX w.

Płomień. Krzysztof Jung, prekursor polskiej sztuki gejowskiej (2)

Krzysztof Jung nie uczestniczył w jawnym życiu gejowskim w taki sposób, jak to dziś rozumiemy. W Polsce lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych nie byłoby to możliwe. W oczach przyjaciół był jednak jednym z najbardziej wolnych i najmniej konwencjonalnych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkali.

Zapraszamy do lektury drugiej części znakomitego szkicu o Krzysztofie Jungu.

Płomień. Krzysztof Jung, prekursor polskiej sztuki gejowskiej (1)

Dla Junga nie istniał podział sztuki na męską, kobiecą lub gejowską. Gdyby żył, broniłby się zapewne przed tym określeniem, gdyż uważał, że artysta nie powinien myśleć w tego rodzaju niszowych kategoriach.

New Kids on the Block homicze!

Jonathan Knight zostały wyoutowany przez gwiazdę Tiffany w poprzednim tygodniu, ale stwierdził, że prawda o jego seksualności nie została nigdy odkryta przez nikogo poza nim samym.

Rozwiązujemy konkurs i zapraszamy na realcję live!

Uwaga! Oto lista szczęśliwców otrzymujących nagrody PrideHouse! Zapraszamy na paradę EUROPRIDE i do naszej relacji live na homikach.pl!

Homofob złapany z męską prostytutką

„Podobnie jak Jezus Chrystus, spędzam wiele czasu z grzesznikami starając się im pomóc”

Listopadowa HomoWarszawa: rocznica akcji Hiacynt

Listopad dla wielu kojarzy się z mrocznymi przeżyciami w przeszłości. Druga połowa lat osiemdziesiątych – w Warszawie i w całej Polsce – wiążą się z koszmarem akcji Hiacynt. Do dziś represjonowani przez milicję nie spotkali się z przeprosinami i zadośćuczynieniem.
O akcji Hiacynt pisaliśmy w przewodniku kulturalno-historycznym HomoWarszawa

Rzeszów szkolenia dla studentów/studentek zgłoszenia do 25.11

Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii ma przyjemność zaprosić na warsztaty dla studentów i studentek pedagogiki w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji grup zagrożonych wykluczeniem społecznym na terenie województwa podkarpackiego pt. Świat naprawiać, czyli jak uczyć o różnorodności. Projekt został nagrodzony w konkursie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i jest realizowany jest przy jego wsparciu.

Szkolenie skierowane jest do

Zapraszamy na Parytetówkę!

W najbliższą sobotę zapraszamy do Lambdy Warszawa na Parytetówkę – spotkanie o parytetach i wokół parytetów. Goście: Izabela Jaruga-Nowacką (Lewica), Agnieszka Grzybek (Zieloni 2004) Piotr Pacewicz (Gazeta Wyborcza). Prowadzą Michał Minałto (homiki.pl), Joanna Piotrowska (Feminoteka) oraz Yga Kostrzewa, (Lambda Warszawa).

Zielona Góra: telefon zaufania

Jeżeli szukasz wsparcia lub porady, chcesz podzielić się z kimś wątpliwościami na temat swojej orientacji, nie czujesz się akceptowany wśród

bliskich lub po prostu masz potrzebę powiedzenia komuś o swoich uczuciach bądź emocjach, także związanych z Twoją orientacją psychoseksualną, w każdy poniedziałek między 19 a 21 możesz zadzwonić do naszego Telefonu zaufania pod numer

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa