Budujemy mosty

Przypatrując się gejom, lesbijkom i osobom bi na parkiecie, można było odnieść wrażenie, że Polska to kraj tolerancyjny i otwarty na tego typu inicjatywy. Nic bardziej mylnego, o czym przekonali się organizatorzy, zmuszeni dwukrotnie szukać nowej hali na nasze rozgrywki.

W dniach 25-27 czerwca 2010 roku odbył się w Warszawie „Volup Cup 2010” – turniej siatkówki skierowany do środowiska LGBT. Zapraszamy na relację Siatkarza, uczestnika imprezy!

Zabójcze Ryjówki z apetytem

Zabójcze Ryjówki to śląska drużyna gejowskiej siatkówki, która w wielu środowiskach zyskała już opinie „kultowej”, z uwagi na swoją działalność sportową i społeczną. Po krótkiej przerwie, wracamy na parkiety i… jak prawdziwe ryjówki (szczególnie te zabójcze) – mamy wielkie apetyty na zwycięstwa.

Rozdział z życia…

Po spotkaniu z Grażynką i Tolą dociera do mnie, że siatkówka gejowska nie jest tylko sportem, nie jest tylko grupą pasjonatów, nie jest tylko przygodą… Siatkówka LGBT jest dla nas ważnym rozdziałem życia. Wspólnie splecione w jedną historię biografie tworzą coś znacznie ważniejszego niż zbiór punktów i medali na półce…

Sukces Zabójczych Ryjówek w Paryżu!

Podczas gdy heteroseksualni kibice fascynowali się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, na Śląsku rozwija się coraz śmielej drużyna siatkówki gejowskiej o intrygującej nazwie „Zabójcze Ryjówki”. Kilka dni temu przywiozła złoty medal z międzynarodowego turnieju siatkówki LGBT w Paryżu. Zwycięstwo polskiej drużyny jest siłą napędową do jeszcze większej mobilizacji w propagowaniu sportu wśród gejów i lesbijek w Polsce.

Pierwszy w Polsce turniej siatkówki LGBT


Wszystkim tym, którzy uważają, że sport to już zupełnie skomercjalizowana gałąź współczesnego przemysłu i wszystkim tym, którzy w sporcie widzą tylko wysiłek i pot, chciałbym powiedzieć czym sport może być dla zwykłego polskiego geja. Geja, który długo marzył o czymś, co teraz musi zredefiniować.

Siatkówka w kontekście


Kiedy na turnieju gejowskiej siatkówki we Frankfurcie patrzyłem na sportowców, którzy poklepują się po pupach i przytulają po udanej akcji, nie byłem zdziwiony.Gdy wróciłem do Polski i wybrałem się na trening z heteroseksualistami, zauważyłem coś, co nie dało mi spokoju przez kilka następnych dni. Tym „czymś” jest kontekst.

Pedalski samobój językowy


Trudno jest walczyć ze stereotypami heteroseksualistów na temat gejów. Dlaczego? Ponieważ stereotypy są postawami silnie osadzonymi emocjonalnie i wpisują się w treść podstawowych składników osobowości.

Jak grzyby po deszczu…


Kiedy tworzyłem drużynę siatkarską na Śląsku, marzyłem tylko po cichu, że w Polsce będzie kiedyś liga siatkówki gejowskiej.

Siatkówka w Pradze


Co może robić blisko 200 osób homoseksualnych z 11 krajów Europy w jednym miejscu w Pradze? Hm… Wyobraźnia niektórych z Was robi wrażenie:)

Sport gejowski? A i owszem!!!


Pamiętam, że jak chodziłem na swoje pierwsze w życiu randki i mówiłem, że uprawiam sport, to mój rozmówca najczęściej robił „wielkie oczy” i kiwał z niedowierzania głową. Wyrosłem więc w przeświadczeniu, że bycie gejem i bycie sportowcem to coś nietypowego.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa