Mężczyzna homoseksualny…

…powraca na dywanik. Do niedawna czarowano go jeszcze iluzorycznymi marzeniami, że do zupełnej akceptacji i równouprawnienia już tylko ciut ciut… a teraz zmuszony jest do nieustającej debaty o molestowaniu, w której swój comeback przeżywa stary jak świat stereotyp: wszyscy mężczyźni homoseksualni molestują dzieci.

Mężczyzna homoseksualny (26)

Mężczyzna homoseksualny nie zawsze się homoseksualnym nazywał. W połowie XIX w prawnik, niejaki Karl Heinrich Ulrichs, zwał go też „urnigiem” (typem urniańskim)*…

Mężczyzna homoseksualny… (25)

..ma wrogów i nie ma wątpliwości, owłosienie ciała jest jednym z najgorszych. Dyktat mody głosi: żadnych włosów, nigdzie. Wszystko poniżej szyi musi być gładkie i czyste jak świeżo wypolerowana rura wydechowa (albo pupcia niemowlaka)…

Mężczyzna homoseksualny… (czyli o frankfurckim aniele pod namiotem)

We Frankfurcie nad Menem wspomina się teraz gejowskie ofiary narodowosocjalistycznego reżimu zupełnie inaczej. Tam, w środku miasta, przy placu Klausa Manna, od lat ponad piętnastu stoi pomnik dla upamiętnienia homoseksualnych ofiar narodowego socjalizmu. Pomnik, pierwszy tego rodzaju na terenie Niemiec, nie jest zbyt udany: anioł z odrąbaną głową, którą lekko przesuniętą, znowu mu nasadzono.

Mężczyzna homoseksualny (23)

…miewał zawsze sprzymierzeńców, „prawych ludzi spoza naszych kręgów środowiskowych” – jak przed ponad 50 laty określił to szwajcarski periodyk branżowy Der Kreis (koło) – chodziło tu o heteryków, którzy swym dobrym imieniem angażowali się publicznie, by wywrzeć wpływ na polityczne nastroje ku pożytkowi mniejszości homoseksualnej. Było to konieczne, gdyż dawniej taki gej ryzykował zdrowie i życie, upubliczniając oficjalnie swe nazwisko oraz twarz.

Rozpoczynamy odliczanie przed wyborami do europarlamentu…

Mężczyzna homoseksualny (22)

…nie ma kręgosłupa. Tak przynajmniej twierdzą wzburzeni czytelnicy gejowskiego portalu queer.de. Pomimo wszystkich gróźb „cioturelle i gejątka” pojadą znowu w maju do Moskwy na Konkurs Piosenki Eurowizji i będą nabijać kabzę rosyjskim homofobom.

Mężczyzna homoseksualny (21)

… potrzebuje idoli, ideałów, na których by się wzorował, lub z których mógłby przykład brać. Szczególnie, gdy jest młody, przeżywa powtórnie okres dojrzewania i powoli odkrywa, że bardziej od dziewczynek kręcą go jednak chłopcy. Niedawno na spotkaniu dziewięciu gejów znalazłem tylko jednego, któremu mówiło coś nazwisko Harveya Milka – pierwszego męczennika ruchu gejowskiego czasów nowożytnych.

Mężczyzna homoseksualny (20)

… i prowincja to historia w wielu odsłonach, konglomerat, w którym każdy z elementów jest niezbędny dla drugiego. Prowincja potrzebuje outsidera, inaczej każdy płot, każdy mur i każda (kargulowa) miedza stałyby się zbędne. Homosie usprawiedliwiają swoją ucieczkę z wsi do miast właśnie prowincjonalizmem. Każdy gej może przyjąć taką pozę, gdy tylko pada właśnie to hasło: prowincja.

Mężczyzna homoseksualny (18)

… jako ciotka skrytka, sporo znosić musi, po śmierci swojej więcej nawet niż za życia: pogłoski, przypuszczenia, sugestie, projekcje. Tak było z aktorami Rockiem Hudsonem i Walterem Sedlmayrem, piosenkarzem Rexem Gildo, szefem FBI J. Edgarem Hooverem i projektantem mody Giannim Versace. I tak jest teraz z austriackim politykiem Jörgiem Haiderem. Zaledwie zginął, już wszyscy o nim wiedzą.

Mężczyzna homoseksualny (17)

…nie musi na zawsze homoseksualnym pozostać. Nigdzie to nie jest zapisane i nikt nie będzie do tego zmuszany po swoim pierwszym seksie analnym. Ponadto istnieje cała masa istotnych powodów by to gejowskie, przytulankowo- tożsamościowe więzienie w końcu opuścić: bezlitosna nienawiść w stosunku do starych pedałów i młodych ciot w łonie samego gejo(-środo-)wiska, postać pedalskiego celebryty- Tomasza Jacykowa, dyktat głupoty corocznych parad dumy gejowskiej.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa