Dawno temu w Japonii

Ta znakomita książka, choć obudowana aparatem naukowym, nie przypomina sztywnych zazwyczaj opracowań akademickich, autorka operuje bowiem plastycznym, przystępnym językiem i zapewne nie tylko „kontrowersyjny” temat sprawia, że czyta się ją jednym tchem.

Nieoczekiwany finał zabawy (Fryne hetera – fragment)

W starożytnej Grecji hetery nie były zwykłymi prostytutkami. Dobrze wykształcone i najczęściej bogate cieszyły się niezależnością i prowadziły swobodny tryb życia. Będąc przyjaciółkami i kochankami wybitnych wodzów, polityków i filozofów, potrafiły wywierać wpływ na ich poczynania. Pozowały rzeźbiarzom i brały udział w intrygach politycznych. Ich popularność wynikała z faktu, że w społeczeństwie greckim żadne inne kobiety nie brały udziału w życiu towarzyskim i publicznym.

Zapraszamy do lektury fragmentu najnowszej książki „Fryne hetera” Witolda Jabłońskiego, autora dobrze Wam znanego cyklu o średniowiecznym magu – homoseksualiście, Witelonie.

Dwulicowe zwierciadło – sztuka yaoi

Komiksy, opowiadania i filmy tworzone w stylu yaoi prezentują więc homoseksualne pary, przeżywające kolejne fazy klasycznego romansu, jak zaloty, uwiedzenie, łóżkowe igraszki, sprzeczki, zdrady, rozstania i powroty we łzach. Najczęściej kochankowie zróżnicowani są wiekowo i społecznie.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa