15.12 Warszawa Wach Docs: Film i debata o zbrodni nienawiści

W sobotę 15 grudnia o 18:00 w Kino.Lab odbędzie się pokaz specjalny filmu „Poza nienawiścią” i panel dyskusyjny dotyczący zbrodni nienawiści.

Po projekcji odbędzie się debata panelowa pt. „Zbrodnia nienawiści” z udziałem reżysera filmu Oliviera Meyrou, Tomasza Szypuły – Kampania Przeciw Homofobii i dr Sergiusza Kowalskiego – współautora książki „Zamiast procesu. Raport o mowie nienawiści”.

ILGA-Europe dyskutowała w Wilnie

Zakończyła się 11. Konferencja ILGA-Europe w Wilnie. Delegaci organizacji LGBT z całej Europy uczestniczyli w wykładach, warsztatach i szkoleniach związanych z problemami mniejszości seksualnych. Nie obyło się bez skandali.

Protest przed Ambasadą Polską w Madrycie

Przez cały tydzien przewijają się w Madrycie akcenty polskie (a raczej krytyka polskiego rządu), czego uwieńczeniem będzie demonstracja różnych organizacji LGBT przed polską ambasadą w sobote 30 czerwca o godzinie 13:00.

Apel organizacji LGBT do władz polskich

Wzywamy do jak najszybszego podjęcia prac legislacyjnych, które zapewniłyby równe traktowanie osób LGBT w dostępie do dóbr i usług oraz wprowadziłyby zakaz dyskryminacji ze względu na orientację seksualną w innych, niż tylko zatrudnienie obszarach.

Co się gapisz, pedale? Co się gapisz, lesbo?

Na ulicach Warszawy pojawiły się plakaty z napisem Co się gapisz, pedale?! Co się gapisz, lesbo?!

Turniej futbolu stołowego o Tęczowy Puchar

Kampania Przeciw Homofobii zaprasza na Turniej Futbolu Stołowego (piłkarzyków) o Tęczowy Puchar w środę 18 pazdziernika 2006 o godzinie 19 do klubu Chłodna 25 ul. Chłodna 25 w Warszawie.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa