Homorodzina. Dyskusja radiowa

Tematem debaty w radiowej „Trójce” (20 maja) w cyklu pt. „Za, a nawet przeciw” Kuby Strzyczkowskiego była kwestia adopcji przez pary homoseksualne. Patronat medialny „Wprost” nie pozostawiał złudzeń, co do intencji kolejnego wspólnego przedsięwzięcia popularnej stacji i tygodnika, który wylansował m. in. fobię „homoseksualnej dyktatury”. Oczekiwałem eskalacji wojującej homofobii, ale wkrótce okazało się, że jest szansa za wyważoną dyskusję z uwzględnieniem racji obu stron, przeciwników i zwolenników.

Dezerter z heteroseksualnej utopii. Rzecz o coming oucie z happy endem

Moment „wyjścia” oznacza zawsze przełom. Przez jedną deklarację wyginają się ludziom wizje przyszłości najbliższych. Poczucie zdezorientowania lub oszukania są bolesnym oskarżeniem adresowanym nie wiadomo do kogo; pytanie „dlaczego?” tłucze się po głowie rodzicom, odbija się echem w rodzinie. Potrzeba znalezienia wytłumaczenia tego stanu rzeczy, towarzyszące temu poczucie winy czy złość z powodu zaprzepaszczonych marzeń o „normalnej” rodzinie, ciągłości tradycji itp., częstokroć psują relacje z najbliższymi.

Prawo do godnej śmierci

Chciałbym podjąć polemikę z opinią Eliasza Walachniewicza „Spektakl życia i śmierci” o Terry Schiavo, Amerykanki, której ciało niezdolne do samodzielnego funkcjonowania umarło podczas spektakularnej medialnej wrzawy podczas której toczono debatę o prawie do eutanazji. Nie zgadzam się z Autorem, który szafuje na wskroś demagogiczną retoryką religijną pisząc o „morderstwie”, „uprzedmiotowieniu” i „człowieczeństwie”.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa