Moja Manifa

Organizacja tegorocznej Manify przeszła moje oczekiwania. Kilkaset osób, jak podaje dzisiejsza prasa nawet ok. tysiąca, w większości kobiet (choć zauważyłam też dużą reprezentację mężczyzn) przeszła trasą od Placu Trzech Krzyży, przez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście do Placu Zamkowego. Było głośno, kolorowo, wesoło i tłoczno.

Inne nie znaczy gorsze

W ostatni weekend byłam na warsztacie „Inne nie znaczy gorsze.” Poznałam 14 wspaniałych, chcących działać i działających kobiet z Trójmiasta, Cieszyna, Katowic, Gliwic, Łodzi i Warszawy. Pogłębiłam poczucie konieczności więzi między kobietami. Przez 12 godzin zwalczałam w sobie posługiwanie się stereotypami, ćwiczyłam wrażliwość i empatię, doznawałam wsparcia, pogłębiałam poczucie wlasnej wartości. Dowiedziałam się, jak głębokie są we mnie zasoby i możliwości, nauczyłam się, jak wiele może dokonać nawet niewielka grupa współpracujących ze sobą kobiet.

Ja, lesbijka

Od najmłodszych lat czułam się dziewczynką, dziewczyną, kobietą. Poczynając od różowej kokardy na cienkich, jasnych włosach i sukieneczek z falbankami oraz bufiastymi rękawkami, kończąc na długich warkoczach. Jednocześnie wiedziałam, że jestem inna, różna; miałam starszego brata.

Wyjść z cienia

Kiedy miałam 20 lat świat wydawał mi się o wiele prostszy. Wszystko, lub prawie wszystko, było dla mnie społecznie akceptowane, nie miałam poczucia winy, życie było piękne. Czasem tylko czułam, że chyba nie do końca jestem w porządku…

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa