Indie. Chaos sprzeczności.

Dla zachodniego umysłu Indie są nieprzewidywalne i niedefiniowalne. Mimo tygodni przygotowań, lektury przewodników i przeczesywania internetowych wspomnień innych podróżników, na lotnisku w Delhi doznaliśmy ogromnego szoku. Wrażenie jest niesamowite, jakby wszystkie zmysły zostały zbombardowane i oszołomione w jednym momencie.

Homicze ulice Londynu (2)


W dzień świętego Walentego w 1995 roku odsłonięto w Opactwie Westminsterskim niebieski witraż upamiętniający poetę Oskara Wilde’a – dokładnie sto lat po premierze jego sztuki „Bądźmy poważni na serio”.

Homicze ulice Londynu (1)


Już w 1904 francuski pisarz dr Jacobus X nazwał to miasto „najbardziej homoseksualną stolicą świata”. Jak jest ponad 100 lat później? Jak zwykłe homiki widzą Londyn?

Londyn: pogoda dla homików


W pierwszą sobotę lipca Londyn mienił się tęczowymi kolorami. Heteroseksualna mniejszość zeszła do podziemia, a ulicami przeszła ponad półmilionowa demonstracja homików. [fotoreportaż] [video]

Gdy gej zastąpił pedała

Na okoliczność Parady Równości – i nie tylko – homiki przepytały Martę Abramowicz, wiceprezeskę Kampanii Przeciw Homofobii.
Marta Abramowicz: Czasy, kiedy geje i lesbijki musieli siedzieć w podziemiu, miejmy nadzieję przeminęły na zawsze. Parada odbędzie się!

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa