- homiki.pl - http://homiki.pl -

Od dziesięciu lat w Internecie!

Posted By Piotr Bukowski On 14 lutego 2014 @ 21:41 In Artykuły,Na barykady | No Comments

Aż trudno w to uwierzyć, ale dzisiaj mija 10 lat od powstania naszego portalu! Była to fascynująca dekada, pełna niezwykłych wydarzeń, pasjonujących polemik, a przede wszystkim nieustannej walki o naszą równość w Polsce.

Próbuję sobie przypomnieć, jaka była Polska w 2004 roku: rządzona przez wszechmocne acz nic-nie-robiące SLD. PiS zaczynał rosnąć w sondażach, obserwowaliśmy nieustanne ataki biskupów na gejów i lesbijki, a to wszystko w kontekście niespotykanego nigdzie w Europie konserwatyzmu naszego społeczeństwa.

Jak widzimy rok 2014? Wszechmocna i nic-nie-robiąca PO, PiS szykujący się do przejęcia władzy, ataki kościoła na sprytnie wyprodukowany nowy straszak dla mas: gender. Mamy też tak samo (jeśli nie bardziej) konserwatywne społeczeństwo.

Oczywiście, nie sposób nie napisać o „naszych” reprezentantach w parlamencie: Annie Grodzkiej i Robercie Biedroniu, wielka księga by nie pomieściła festiwali i wydarzeń LGBTQ, które się odbyły w Polsce, tęczowych książek, które są dostępne w księgarniach, oraz polskich i zagranicznych filmów z homiczymi motywami, które można było obejrzeć. W dekadę cały ruch LGBT zrobił ogromny krok ku równości, a i my mieliśmy w tym nasz skromny udział.

Odkładając wspominki i refleksje na bok, przejdźmy do konkretów.

Uschi Pawlik, nasza wieloletnia redaktorka naczelna, postanowiła ustąpić z tej funkcji. Zarządzanie i opiekę nad portalem przejmują Jerzy Piątek, Piotr Bukowski i Paweł Walczak z Wrocławia.

Dziękujemy Uschi za ogrom pracy, jaki włożyła w Homiki, cieszymy się na dalszą współpracę!

Postanowiliśmy także zmienić formułę portalu. Powiedzmy szczerze: Internet 2014 różni się od sieci, w której zaczynaliśmy naszą przygodę 10 lat temu. Homiki.pl muszą stawić czoła nowym wyzwaniom i znaleźć się w nowej sytuacji: w świecie Internetu komercyjnego, nastawionego głównie na zysk i rządzonego przez wielkie pieniądze. Nie możemy ignorować ogromnego wpływu mediów społecznościowych, które zawojowały serca i komputery milionów użytkowników.

Postanowiliśmy przenieść działy „Wydarzenia” i „Newsy” na nasz profil na Facebooku [1] – miejsce, w którym te informacje mają największy zasięg.

Strona Homiki.pl pozostanie miejscem do publikacji tekstów opiniotwórczych, felietonów i komentarzy, wszystkich tych tekstów, które nie mieszczą się w formule Facebooka. Czy oznacza to, że Homiki.pl zwolnią i będą publikować okazjonalnie? To tylko zależy od obecnych i przyszłych autorów, którym – jak zawsze – udostępniamy nasze łamy.

Homiki.pl to także zbiór ponad pięciu tysięcy tekstów, artykułów i wiadomości nad którymi pracowaliśmy przez minione dziesięć lat. Zapraszamy do przeglądania, komentowania i odkrycia ukrytych perełek.

Na końcu najważniejsze: dziękujemy wszystkim, którzy przez te dziesięć lat przyczynili się do trwania Homików.pl: czytelni(cz)kom, komentującym, autor(k)om, informaty(cz)kom, grafi(cz)kom i wszystkim nam dobrze życzącym. Wiemy, że zostaniecie z nami – a nowych, chętnych, serdecznie zapraszamy do współpracy! Nasz adres się nie zmienił: listy@homiki.pl i czeka na Wasze maile.

Piotr Bukowski

Jerzy Piątek

Paweł Walczak


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2014/02/od-dziesieciu-lat-w-internecie/

URLs in this post:

[1] nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/Homiki.Pl.Portal

[2] Redakcja: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_2/

[3] Dziewięć lat z Wami: http://homiki.pl/index.php/2013/02/dziewiec-lat-z-wami/

[4] NIESPODZIAAAANKAAAA!: http://homiki.pl/index.php/2012/05/niespodziaaaankaaaa/

[5] Ósme urodziny: http://homiki.pl/index.php/2012/02/osme-urodziny/

[6] Siedmiolatki!: http://homiki.pl/index.php/2011/02/siedmiolatki/

[7] Homiki idą do zerówki!: http://homiki.pl/index.php/2010/02/homiki-id-do-zerwki/

[8] Urodzone w Walentynki: http://homiki.pl/index.php/2009/02/urodzone-w-walentynki/

[9] Jesteśmy z Wami już 5 lat!!: http://homiki.pl/index.php/2009/01/jestemy-z-wami-ju-5-lat/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.