„Akceptacja” pisze do władz polskich

Zbulwersowana wydarzeniami ostatnich dni, a szczególnie atakiem na osoby uczestniczące w pokazie filmu o tematyce LGBT, „Akceptacja” Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Homoseksualnych, Biseksualnych i Transpłciowych pisze:

 

Pan Bronisław Komorowski
Prezydent RP,
Pani Ewa Kopacz
Marszałek Sejmu RP,
Pan Bogdan Borusewicz
Marszałek Senatu RP,
Pan Donald Tusk
Premier Rządu RP,
Pani Irena Lipowicz
Rzecznik Praw Obywatelskich

Po raz kolejny zaatakowano nasze Dzieci, Najbliższych, Przyjaciół, naruszając ich poczucie bezpieczeństwa i godność obywatelską. Ponownie realnych kształtów nabrały obawy rodzin lesbijek, gejów i osób transpłciowych. Mimo, iż nie opuszcza nas poczucie zagrożenia naszych dzieci, takie czarne scenariusze śniły nam się dotąd jedynie po nocach.

28 października br. po godz. 19:00 w Warszawie nieznani sprawcy zaatakowali gości klubu filmowego LGBT (z ang. skrót odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transpłciowych). Zdarzenie miało miejsce w siedzibie Krytyki Politycznej przy ul. Foksal. Około 20 minut po rozpoczęciu pokazu filmu, w ciemnościach ktoś krzyknął „bomba!”, nastąpił błysk, huk i salę zaczął wypełniać gryzący dym. Na sali znajdowało się około 60 osób. Wybuchła panika. To cud, że nikomu nic się nie stało, ale pozostały nerwy, strach, rozgoryczenie.

Dwa dni później Kampania Przeciw Homofobii (KPH) otrzymała wiadomość, że w jej biurze, w którym przebywało wiele osób, podłożono bombę. Policja przeszukała pomieszczenia biura KPH, na szczęście nic nie znaleziono. Ale znów poczucie bezpieczeństwa osób nieheteroseksualnych zostało naruszone.

Przytoczone wyżej zdarzenia wpisują się w ciąg wielu incydentów motywowanych nienawiścią do osób LGBT, które miały miejsce w ostatnim czasie.

Zarówno my, rodzice, jak i nasze nieheteroseksualne dzieci jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, sumiennie wywiązujemy się z naszych obywatelskich powinności. Zatem oczekujemy, że państwo polskie będzie chroniło wszystkich obywateli, w tym również osoby LGBT. Zwracamy uwagę na brak w Kodeksie karnym odpowiednich przepisów, które uwzględniałyby motywację homofobiczną jako równoważną innym motywacjom na tle uprzedzeń, jak np. rasizmowi czy antysemityzmowi. I to mimo, iż nienawiść wobec osób homoseksualnych jest w Polsce zjawiskiem powszechnym. Dlatego też domagamy się dostosowania prawa do istniejącej rzeczywistości społecznej i zapewnienia osobom homoseksualnym i transpłciowym równej ochrony w przypadku przestępstw popełnionych z nienawiści. My, członkowie Stowarzyszenia AKCEPTACJA, w imieniu rodziców, bliskich i przyjaciół osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowach protestujemy przeciwko aktom nienawiści skierowanym przeciwko społeczności LGBT oraz stanowczo domagamy się od władz państwowych podjęcia niezwłocznych kroków zapobiegających rozlewaniu się po kraju fali przemocy wynikającej z nienawiści wobec mniejszości seksualnych. Ze swojej strony deklarujemy gotowość dialogu i współpracy w wypracowaniu skutecznych metod walki z homofobią i transfobią.
Z wyrazami szacunku,
Elżbieta Szczęsna Prezeska Stowarzyszenia AKCEPTACJA

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa