- homiki.pl - http://homiki.pl -

Trójmiejski Festiwal Tęczowych Rodzin

Festiwal Tęczowych Rodzin - logo [1]Już w połowie października (11-13 października) w Trójmieście odbędzie się V edycja Festiwalu Tęczowych Rodzin.

W tym roku organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado, przy współpracy z Kampanią Przeciw Homofobii oraz przy wsparciu Fundacji Róży Luksemburg. Podczas tej edycji zapraszamy nie tylko tęczowe rodziny, ale również ich bliskich, przyjaciół, sąsiadów, wszystkich tych, z którymi tworzymy nasze małe społeczności.

Oferta jest bardzo szeroka – każdy znajdzie coś dla siebie. Dla dorosłych przewidziane są bardzo ciekawe warsztaty prowadzone przez najlepszych trójmiejskich, tęczowych psychologów; debaty z udziałem ciekawych gości (m.in. dr Katarzyna Bojarska, prof. Ewa Graczyk, poseł Robert Biedroń, Jakub Pawliczak, Marta Abramowicz); projekcje filmowe i burzliwe dyskusje zaraz po seansach. Znajdzie się też coś dla naszych pociech – warsztaty, zabawy, czytanie bajek.

Uwieńczeniem całego festiwalu będzie piknik, który odbędzie się w jedynym w swoim rodzaju klubie Atelier, tuż przy sopockiej plaży. Tu będzie można również spotkać wielkiego, gdańskiego, tęczowego lwa. Na stałe lew mieszka w siedzibie Tolerado, ale specjalnie na czas pikniku postanowił wyjść na plażę i dać się pogłaskać i sfotografować ze wszystkich stron. (Zdjęcie z lwem będzie cegiełką na rzecz działania Tolerado).

Nie ma dwóch takich samych rodzin, a świat nie jest czarno-biały, tylko różnorodny, nietypowy, kolorowy. Wokół nas, blisko żyją rodziny złożone z dwóch kobiet lub dwóch mężczyzn, z dziećmi lub bez dzieci. Z myślą o nich powstał Festiwal, przyjazna przestrzeń dla wszystkich Tęczowych Rodzin.

Już dzisiaj zarezerwuj sobie czas, by wziąć udział w Festiwalu!

Zapraszamy serdecznie wszystkich tych, którzy czują, że tworzą tęczową rodzinę lub społeczność oraz chcieliby się spotkać i wymienić doświadczeniami z innymi. Będzie do tego okazja przy dobrym cieście i herbacie.

Szczegółowy pogram festiwalu można znaleźć na stronie:

http://www.tolerado.org/festiwal-teczowych-rodzin/ [2]

Kontakt: wydarzenia@tolerado.org [3]