Związki partnerskie (na zdjęciach) w Sejmie

Od 8 lipca przez tydzień w Sejmie będzie można oglądać wystawę na temat związków partnerskich pt. „Równi w Europie”.

„Równi w Europie” to projekt wrocławskiej zaangażowanej społecznie fotografki Anny Smarzyńskiej. Składa się z 10 fotografii przedstawiających polskie pary jednopłciowe, które chcą zawrzeć związek partnerski w Polsce. Zdjęcia są czarno-białe i pozowane, a brak koloru symbolicznie wyraża brak możliwości legalizacji takiego związku w Polsce. Kontrastem do czarno-białych, pozowanych zdjęć są prawdziwe, kolorowe fotografie ślubne, udostępnione przez europejskie pary gejów
i lesbijek, które dzięki odpowiedniemu prawu zawarły związek w swoich krajach.

Niezwykle się cieszymy z tej wystawy. Co prawda zjeździła już prawie całą Polskę, ale Sejm na znaczenie symboliczne. Będzie to pierwsza wystawa dotycząca praw osób LGBT w polskim parlamencie – to historyczny moment. – mówi Mirosława Makuchowska wiceprezeska KPH.

Mam nadzieję, że ta wystawa zmusi  do refleksji polskich parlamentarzystów i dzięki niej zobaczą, że kwestia uregulowania tej sprawy to nie światopogląd, ideologia czy też rewolucja obyczajowa, ale codzienne problemy wielu ludzi żyjących w takich związkach w Polsce„– komentuje poseł Robert Biedroń.

Wystawa jest organizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii we współpracy z biurem poselskim Roberta Biedronia. Wystawa uzyskała patronat Marszałkini Wandy Nowickiej.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 10 lipca

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa