- homiki.pl - http://homiki.pl -

„Zakaz propagandy” także w Mołdawii

Posted By Uschi On 23 lipca 2013 @ 09:48 In Świat | No Comments

[1]W Mołdawii przyjęto przepisy zakazujące „propagandy” – łudząco podobne do tych obowiązujących już w Rosji (na poziomie federalnym i w kilku regionach), na Ukrainie i na Litwie. Wbrew praktyce stosowanej w tym kraju politycy odpowiedzialni za ich uchwalenie zadbali, by nie zostały one poddane pod konsultacje publiczne, tak więc bez większego zainteresowania mediów czy społeczeństwa obywatelskiego weszły w życie w połowie lipca.

Mołdawski kodeks wykroczeń zakazuje obecnie „rozpowszechniania informacji publicznych [...] mających na celu propagowanie prostytucji, pedofilii, pornografii lub jakichkolwiek stosunków innych niż związane z małżeństwem lub rodziną„.

Komentując ten fakt członkowie Grupy ds. LGBT w Parlamencie Europejskim zwrócili uwagę, że rząd mołdawski uchylił niedawno tego rodzaju przepisy obowiązujące na poziomie regionalnym i wyrazili nadzieję, że postąpi tak również w tym przypadku, dążąc do przestrzegania europejskiej Karty Praw Podstawowych.

 

[sass, źródło: lgbt-ep.eu]


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2013/07/zakaz-propagandy-takze-w-moldawii/

URLs in this post:

[1] Image: http://homiki.pl/wp-content/uploads/2013/07/Flag_of_Moldova.svg_.jpg

[2] W Rosji coraz ciemniej: http://homiki.pl/index.php/2013/06/w-rosji-coraz-ciemniej/

[3] Na Ukrainie się nie promujemy: http://homiki.pl/index.php/2012/10/na-ukrainie-sie-nie-promujemy/

[4] „Propaganda homoseksualna” zakazana w Petersburgu: http://homiki.pl/index.php/2012/02/propaganda-homoseksualna-zakazana-w-petersburgu/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.