Polacy będą prowadzić paradę w Kolonii

Na czele niedzielnej Cologne Pride w tym roku maszerować będą, wraz z organizatorami wydarzenia, przedstawiciele warszawskiej Parady Równości, zaproszeni przez organizatorów niemieckiej manifestacji. Polskę reprezentować będą Jej Perfekcyjność, rzecznik Parady Równości i Łukasz Pałucki, Prezes Zarządu Fundacji Wolontariat Równości. W ten sposób Kolonia zwrócić chce uwagę na sytuację osób LGBT w Polsce. Poza udziałem w przemarszu, Polacy przemawiać mają na tzw. scenie politycznej, gdzie opowiedzą o tym, jak wygląda sytuacja osób homo-, biseksualnych i transpłciowych w naszym kraju. Wezmą także udział w gali poświęconej chorym na AIDS w piątek 5 lipca.

Zaproszenie jest częścią programu Outreach, który realizuje Cologne Pride, rok rocznie zwracając uwagę na sytuację osób LGBT w różnych krajach. Cała podróż i pobyt finansowane są przez sponsorów niemieckiej parady. Wśród największych firm wspierających wydarzenie znalazły się Coca-Cola, Ford, KLM i piwo Gilden.

Cykl wydarzeń pod wspólną nazwą Cologne Pride rozpoczął się 22 czerwca i potrwa do 7 lipca. Wielkim finałem jest parada organizowana w centrum Kolonii. Co roku bierze w niej udział od 750 tys. do miliona osób. W ubiegłym roku przejechało w niej ponad 120 platform, reprezentujących różne instytucje, firmy i środowiska. Hasło tegorocznej Cologne Pride brzmi „We Are. Any Way” („Jesteśmy. Tak czy owak”) – w ten sposób organizatorzy podkreślić chcą, że istnienie osób LGBT nie jest uzależnione od akceptacji społecznej.

W tym roku przedstawiciel Parady Równości będzie także w sierpniu Honorowym Przewodniczącym kanadyjskiej parady Fierte Montreal Pride.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa