Odbyło się IV OSOLGBTQ

IV OSOLGBTQ

IV OSOLGBTQ, foto: Edyta Baker, Justyna Tenel

Już po raz czwarty polskie organizacje zajmujące się kwestiami LGBTQ spotkały się na weekendowym zjeździe, by porozmawiać o współpracy i podzielić się doświadczeniami. IV Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji LGBTQ, zorganizowane podobnie jak zeszłoroczne przez Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności, odbyło się w Toruniu w dniach 28-30 czerwca.

Przedstawiciele kilkunastu organizacji LGBTQ z całego kraju wymieniali się doświadczeniami z zakresu walki z homo- i transfobią w różnych dziedzinach życia, współpracy z podmiotami publicznymi, edukacji antydyskryminacyjnej, pracy z młodzieżą, walki o rzetelne podręczniki w szkołach i działań dotyczących związków partnerskich oraz innych zagadnień politycznych. Rozmawiano o współpracy pomiędzy organizacjami – zarówno przy konkretnych projektach, jak i przy wypracowywaniu wspólnych stanowisk w kwestiach dotyczących całej społeczności LGBTQ. Młodsze organizacje nawiązywały kontakty i miały okazję zaczerpnąć wiedzy od bardziej doświadczonych, duże organizacje poszukiwały partnerów do współpracy wśród małych, a wszyscy zastanawiali się nad ulepszeniem komunikacji między polskimi podmiotami zajmującymi się „tęczową” tematyką.

W najbliższych dniach oczekiwane jest opublikowanie przez Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności oficjalnego podsumowania spotkania, które oczywiście natychmiast podamy do wiadomości Czytelniczek i Czytelników.

W IV OSOLGBTQ wzięły udział następujące organizacje: Fundacja Wolontariat Równości, Fundacja Anka Zet Studio, Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności, Fundacja Kultura dla Tolerancji, Fundacja Przestrzeń Kobiet, Stowarzyszenie TOLERADO, Fundacja Transfuzja, Grupa IRIS, Stowarzyszenie Tęczówka, Stowarzyszenie Otwarte Forum (naszego wydawcę reprezentowała Uschi Pawlik), Fabryka Równości, Stowarzyszenie Lambda Bydgoszcz, Akcja Miłość Nie Wyklucza i Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii.

 

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa