„Exodus” rozwiązany!

Uwierzcie, że ogromnie żałuję. Żałuję bólu i cierpienia, których wielu z was doświadczyło. Żałuję, że tak wiele osób latami próbowało uporać się ze wstydem i poczuciem winy, kiedy ich preferencje się nie zmieniały. 

Te słowa znalazły się w oświadczeniu prezesa Exodusu, najstarszej amerykańskiej organizacji zajmującej się „leczeniem” z homoseksualności. Oświadczenie, opublikowane kilka dni temu, zbiegło się z decyzją władz tej istniejącej od 1976 roku organizacji o zakończeniu działalności. Alan Chambers, ostatni prezes Exodusu, przyznał, że jego publiczne oświadczenie sprzed roku, że ludzie nie zmieniają orientacji seksualnej, wywołało poważny skandal – i że skandal ten był „dziełem Boga”.

Działacze Exodusu planują zaangażowanie się obecnie w prace na rzecz tego, by amerykańskie kościoły chrześcijańskie stały się miejscami bardziej przyjaznymi osobom LGBT. Część działaczy Exodusu nie zaakceptowała decyzji władz organizacji i założyła nową – Restored Hope Network (Sieć Odzyskanej Nadziei).

W swoim oświadczeniu Alan Chambers napisał również: Przepraszam, że popieraliśmy wysiłki mające na celu zmianę orientacji seksualnej i teorie reparatywne dotyczące orientacji seksualnej, które stygmatyzowały rodziców. Przepraszam, że wielokrotnie nie potrafiłem przeciwstawić się osobom z mojego otoczenia, które publicznie obrzucały was takimi wyzwiskami jak „sodomita”, czy jeszcze gorszymi. Przepraszam, że znając wielu i wiele z was tak dobrze nigdy nie powiedziałem publicznie, że geje i lesbijki mają taki sam potencjał bycia świetnymi rodzicami jak osoby heteroseksualne. […] Przepraszam, że twierdziłem, że wy i wasze rodziny jesteście gorsi niż ja i moja rodzina.

***

Czy możemy oczekiwać, że polskie grupy usiłujące „wyleczyć” nieszczęśliwych ludzi z homoseksualności i powołujące się na działalność Exodusu, dokonają jakiejś refleksji nad swoją ideologią w świetle tych wydarzeń. Cóż, podejrzewamy, że likwidacja Exodusu zostanie raczej uznana za skutek działań „homolobby” i tylko wzmocni syndrom oblężonej twierdzy…

 

[sass, źródło: http://thinkprogress.org]

 

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa