Zbrodnia z nienawiści w Rosji

Tuż po obchodach Dnia Zwycięstwa (9 maja, rosyjskie święto narodowe) w Wołgogradzie doszło do brutalnej zbrodni na tle homofobicznym. Wladislaw Tornowoj, 23-latek, którego tożsamość ustalono wczoraj, przed śmiercią był bestialsko torturowany (oszczędzimy Czytelni(cz)kom szczegółów, o których donoszą media).

Jeden z mężczyzn zatrzymanych jako podejrzani powiedział ponoć, że ofiara przyznała się do swojej orientacji, co uraziło jego uczucia patriotyczne.

W komentarzu dla Moscow Times Nikolaj Aleksiejew, rosyjski działacz LGBT, stwierdził: Ta potworna zbrodnia jest owocem homofobicznej polityki prowadzonej w naszym kraju, w tym inicjatywy „zakazania homoseksualnej propagandy”. Politycy podsycają nienawiść do osób homoseksualnych przedstawiając je jako bandę świrów. W ten sposób są współwinni tej zbrodni.

***

Mimo tego tragicznego wydarzenia rosyjscy działacze LGBT nie ustają w walce o obecność w przestrzeni publicznej. Mimo „zakazu homoseksualnej propagandy”, który zapoczątkowany został w Petersburgu, w tym właśnie mieście zapowiedziano demonstrację w IDAHO – Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią. Ponoć – mimo wszystko – otrzymano na nią zgodę władz miasta. Przedstawicielka organizacji Wychod, która stoi za przygotowaniami do tej demonstracji, podkreśla, jak ważne jest pokazywanie zwykłym ludziom, że homoseksualność jest zwykłą orientacją, tak samo jak heteroseksualność.

 

[sass, źródło: PinkNews, BBC]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa