„Wszycy jesteśmy homo”

Jak co roku ulicami Krakowa przeszedł tęczowy marsz organizowany w ramach festiwalu Queerowy Maj, który zakończył się wczoraj. W sobotę na Placu Wolnica zebrał się kolorowy tłum (według policji w marszu wzięło udział ok. 300 osób), który tradycyjnie przeszedł trasa do Rynku. Konieczna była ochrona potężnego kordonu policji, ponieważ w momencie rozpoczęcia marszu zakończyła się manifestacja NOP-u w obronie „prawdziwej rodziny”, a uczestnicy tejże manifestacji wykazywali nadmierne zainteresowanie osobami niosącymi tęczowe symbole.

Organizatorzy marszu apelowali o to, by nie używać nawet słownej przemocy, więc na wyzwiska prawicowców odpowiadano okrzykami „Równość tak! Nienawiść nie!”. Uczestnicy nieśli transparenty, których treść można podziwiać na zdjęciach poniżej. Przemarszowi oczywiście towarzyszyła samba i baloniki, organizatorzy zapewnili również lody w wafelku ;).

 

[zdjęcia: gazeta.pl]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa