- homiki.pl - http://homiki.pl -

„Spoko, ja też!” – wiralowa kampania internetowa

Kampania Przeciw Homofobii we współpracy z MTV Polska przygotowała internetową kampanię społeczną o młodzieży szkolnej – i dla niej. Kampania miała premierę 17 maja, czyli w IDAHO, kiedy to przedstawiono pierwszy jej film:

 

 

Kolejne filmy mają pojawić się co kilka dni na Youtube, fanpejdżu KPH [1] oraz na stronie MTV. Wczoraj można już było zobaczyć drugi:

 

Jaki ma być przekaz kampanii? Celem akcji „Spoko, ja też!” jest więc wsparcie młodych osób LGB i pokazanie im, że w swoich trudnych doświadczeniach nie są osamotnieni. Pragniemy również przekazać nieheteroseksualnym nastolatkom, że ich orientacja nie jest powodem do wstydu, a przede wszystkim – że nie usprawiedliwia nierównego traktowania.

Kampania ma postać krótkich filmów, w których bohaterowie i bohaterki – zwykła młodzież – otwarcie i szczerze opowiadają o własnych doświadczeniach. Ich wypowiedzi obejmują różnorodne zagadnienia – homofobię w szkole relacje z rodzicami, rówieśnikami, odkrywanie siebie, coming out, ich marzenia i codzienne trudności. Ponieważ nie są osobami publicznymi, o których czyta się w gazetach czy ogląda w TV, każdej młodej lesbijce, gejowi czy osobie biseksualnej łatwiej się z nimi utożsamić.