- homiki.pl - http://homiki.pl -

„Pocałuj mnie” już wkrótce w kinach

Już 17 maja premiera – w kinach studyjnych – poruszającego komediodramatu pod naszym patronatem:

[1]Pocałuj mnie (Kyss Mig / With Every Heartbeat)
Scenariusz i reżyseria:   Alexandra-Therese Keining
W rolach głównych: Ruth Vega Fernandez, Liv Mjönes, Lena Endre, Krister Hendriksson
Dystrybucja: Solopan

Komediodramat o relacjach rodzinnych i poszukiwaniu własnej tożsamości. Poruszający, czasami prowokujący, słodko-gorzki. Klimat filmu podkreślają świetne zdjęcia Ragna Jorminga.

Historia koncentruje się na Mii oraz nieoczekiwanych skutkach romansu, który odmieni jej życie na zawsze. Dzieje się we współczesnej Szwecji.

Wszystko się zaczyna, kiedy bohaterka wraca do domu rodzinnego w towarzystwie narzeczonego – Tima, świętować zaręczyny i urodziny ojca, Lasse. Spotyka jego partnerkę, Elisabeth i nową rodzinę. Długo tam nie była, wiele się zmieniło, nie jest gotowa na tą konfrontację.

Zachowuje jednak kamienną twarz, ukrywa też przed rodziną, że jej własne życie prywatne powoli się rozpada. W ciągu kolejnych dni w domu, zbliża się do córki Elisabeth, Fridy, ale uparcie stara się zaprzeczyć sama przed sobą, że między nimi iskrzy, że zakochuje się w dziewczynie. Frida również coś do niej czuje i jest nią zafascynowana. Z jednej strony nie chce jednak rozbić jej związku z Timem, z drugiej zniszczyć swojego z Elin. Co więcej, wydaje im się, że nie mogą się sobie podobać, w końcu będą teraz… przyrodnimi siostrami, ta miłość wydaje się zakazana. Poza tym wszystkim, Mia ma wyjść za mąż, nie jest lesbijką, jak Frida.

Wszystko zmienia się, gdy Mia nagle angażuje się w sekretną, bardzo intensywną relację z Fridą. Obie bardzo uważają, by nie ujawnić się przed rodziną i przyszłym mężem Mii. Bohaterka nie jest na to gotowa. Gdy jednak ich związek wychodzi na jaw, reakcja członków rodziny jest niejednoznaczna. Ujawniają się wewnętrzne spięcia, także dotyczące przeszłości rodziny. W obliczu kolejnych konfliktów, Mia panikuje i waha się, co doprowadza do wyjazdu Fridy za granicę. Dopiero to zmusza dziewczynę do konfrontacji samej z sobą, jasnej deklaracji wobec rodziny, a także walki o miłość i szczęście z Fridą.

Wybór Mii powoduje  rozłam w całej rodzinie. Okazuję się, że rodzice obu kobiet prezentują inne postawy dotyczące  akceptacji homoseksualizmu. Jest troska, ale jest też lęk i zaprzeczenie.

Nie tylko Mia musi sobie poradzić ze swoją tożsamością. To także egzamin z życia dla jej otoczenia.

Reżyserka Alexandra-Therese Keining mówi o swoim filmie: Seksualność jest naszą istotną częścią, nawet istotniejszą niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Czasami zagarnia więcej niż chcielibyśmy lub jej pozwalamy, aż wymyka nam się spod kontroli. Jesteśmy wobec niej bezsilni, nikt nam nie pomoże. Szczególnie jak jesteśmy zakochani. Wobec miłości tez jesteśmy bezsilni, jest poza naszą kontrolą. Kiedy tracimy kontrolę, emocjonalne granice się przesuwają. Przechodzimy zmianę, niezależnie czy tego chcemy czy nie.„Pocałuj mnie” opowiada historię właśnie o tym stanie.

 

Bez wątpienia  film  POCAŁUJ MNIE  znajdzie  ważne miejsce w  kanonie filmów o tematyce LGBT .

 

 

Już w weekend dla naszych Czytelników i Czytelniczek do wygrania zaproszenia na pokaz przedpremierowy. Śledźcie naszą stronę!