- homiki.pl - http://homiki.pl -

Delaware ma równość małżeńską, Minnesota będzie następna

NewYorkerMothersDay [1]Kolejny stan USA przyjął ustawę otwierającą instytucję małżeństwa dla par jednopłciowych – we wtorek senat stanu Delaware zadecydował większością 12 do 9 głosów o przyjęciu stosownych przepisów. Podczas mowy uzasadniającej konieczność wprowadzenia takich zmian coming outu dokonała senator Karen Peterson, mówiąc: Ja i moja partnerka Vicki jesteśmy razem od 24 lat. W zeszłym roku zawarłyśmy związek partnerski. […] Jeśli moje szczęście w jakikolwiek sposób ogranicza lub umniejsza wasze małżeństwa, musicie nad nimi popracować. Nas nie trzeba poprawiać, nie jesteśmy zepsute.

Delaware dołączył zatem do grupy 10 stanów USA, w których wprowadzono równość małżeńską: Connecticut, Iowa, Maine, Maryland, Massachusetts, New Hampshire, New York, Rhode Island, Vermont i Washington.

W najbliższym czasie spodziewane jest przyjęcie podobnego ustawodawstwa przez Minnesotę.

Tymczasem amerykańska gazeta The New Yorker opublikowała na swojej stronie internetowej okładkę numeru, który wyjdzie w najbliższy weekend. Ponieważ druga niedziela maja jest w wielu krajach świata, w tym w USA, obchodzona jako Dzień Matki, okładka odnosi się do tego właśnie tematu i przedstawia – dwie mamy, które przy kuchennym stole oglądają prezenty przygotowane dla nich z tej okazji przez dzieci… We wstępniaku autor ilustracji analizuje postawę Partii Republikańskiej, po której coraz więcej komentatorów spodziewa się prędzej czy później zmiany ideologicznej i ostrożnego wyrażenia poparcia dla idei małżeństw jednopłciowych. Gdyby tak się stało, droga do federalnego prawa wprowadzającego równość małżeńską stałaby otworem…

 

 

[sass, źródło: PinkNews.co.uk, NewYorker.com]