Posłanki Pawłowicz rekolekcje z etyki

Sejmowa Komisja etyki postanowiła ukarać posłankę Pawłowicz naganą – za skandalicznie niegrzeczne wypowiedzi o posłance Annie Grodzkiej i homoseksualistach. Pani profesor w okularkach nie zamierza pokornie poddać się karze i zapowiada, że złoży odwołanie. A nawet straszy sądem.

Krystyna Pawłowicz, słynna z tego, że granicy obciachu i groteski nie zna (nie mówiąc o dobrym wychowaniu), uznała natychmiast, że kara to próba zakneblowania jej ust i ograniczenie konstytucyjnej wolności wyrażania opinii (w tym również bzdur – tak, to nie jest zabronione). Komisja Etyki posłankę w okularkach skarciła, wsparł ją za to aparat ścigania, który w lżących wypowiedziach o posłance trans oraz w głoszonych publicznie pogardliwych (czyt.: chamskich) opiniach o homoseksualistach nie dopatrzył się nic nagannego, co by podpadało pod paragraf (prokuratura odmówiła niedawno wszczęcia śledztwa).

Mając za sobą tak ważny argument, pani profesor sama mianowała się męczennicą wolności słowa. To nie wszystko jednak, ponieważ Krystyna Pawłowicz pokazała Polakom, że nie tylko wyśmiewa i depce, ale ma jednak zrozumienie dla godności. Niestety, okazało się, że tylko dla własnej. Zamierza bowiem pozwać do sądu Komisję etyki, która – karząc ją za cudzego imienia szarganie – jej własną, Krystyny Pawłowicz, godność podeptała. Chcielibyśmy się pośmiać, ale nam jednak nie śmieszno, bo Sejm to jednak nie Kabareton, a miejsce, gdzie osoby pokroju PiS-anki Pawłowicz decydują o naszej przyszłości.

[jepi]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa