Wielka Brytania bliżej homomałżeństw

Izba Gmin zdecydowała we wtorek o przyjęciu forsowanej przez konserwatywnego premiera Davida Camerona projektu ustawy zrównującej małżeństwa hetero- i homoseksualne. W izbie niższej brytyjskiego parlamentu rozpocznie się teraz debata nad projektem.

W sumie za przyjęciem projektu w pierwszym czytaniu zagłosowało 400 posłów, przeciwko było 175, w tym 134 torysów (126 kolegów Camerona było „za”). W głosowaniu nie obowiązywała dyscyplina partyjna. Głosowanie z pewnością było niemiłym prztyczkiem w nos dla lidera partii i premiera, który przedstawiał się publicznie jako gorący zwolennik małżeństw homoseksualnych, a projekt ustawy zgłosiła oficjalnie właśnie partia konserwatywna.

Jeszcze niedawno Cameron mówił, że nie opowiada się za homomałżeństwami pomimo tego, że jest konserwatystą, lecz jest za zrównaniem związków hetero i homo właśnie dlatego, że wyznaje pogląd konserwatywny. Zdania tego nie podzieliła większość (niewielka) torysów.

Pomimo światopoglądowej niejednomyślności wewnątrz tego ugrupowania w Izbie Gmin rozpocznie się teraz szczegółowa debata nad rozwiązaniami prawnym znajdującymi się w projekcie ustawy. Jeśli zostanie uchwalona i wejdzie w życie, to pierwsze pary jednopłciowe staną na ślubnym kobiercu już w 2014 roku.

BBC, Gazeta.pl

[jotpe]

1 komentarz do: Wielka Brytania bliżej homomałżeństw

  • Rzecznik_Narodu

    Polsko, nie idź tą drogą !
    Działacze Lgbt lubią mydlić oczy ludziom, przekonując ich, że homoseksualistom chodzi tylko o związki partnerskie. To nieprawda.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa