Atak prawicowych zadymiarzy na wykładzie prof. Środy

Grupa agresywnych mężczyzn w kominiarkach wdarła się we wtorek do jednej z sal na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie wykład o moralności w życiu publicznym miała prowadzić prof. Magdalena Środa. Napastnicy wznosili homofobiczne okrzyki.

Zakłócenie wykładu prof. Środy miało być protestem „patriotów” przeciwko odwołaniu przez UW debaty Niezależnego Zrzeszenia Studentów, w której miał wziąć udział Ruch Narodowy oraz przedstawiciele ONR. Zamaskowani napastnicy zostali usunięci z sali wykładowej siłą przez straż uczelnianą, dlatego swoją demonstrację kontynuowali na korytarzu: wznosili okrzyki „Pedały!”, a także „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”.

Zdaniem Piotra Węgleńskiego, byłego rektora Uniwersytetu Warszawskiego, burda wszczęta przez narodowców była tylko „wybrykiem szczeniaków”, z którego media nie powinny robić sensacji. W pobłażliwym tonie na antenie TVN24 wypowiadał się również poseł Paweł Kowal z PJN. Jego zdaniem do wybuchu emocji wśród szalikowej młodzieży doprowadziło ciągłe usuwanie z przestrzeni publicznej prawicowych opinii (co wydaje nam się absurdalne w kraju zdominowanym przez prawicę – przyp. Redakcji).

Innego zdania jest premier – Donald Tusk powiedział dzisiaj, że na wydarzenia podobne do tych z Uniwersytetu Warszawskiego należy natychmiast reagować. – „Jeśli nie będziemy reagowali w sposób jednoznaczny, to za miesiąc czy za pół roku nie tylko będą ryczeć, ale będą bić” – mówił szef rządu.


(jotpe)

Za: Gazeta.pl, TVP, TVN24, Youtube

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa