Anna Grodzka nie będzie wicemarszałkinią

W dzisiejszym głosowaniu Sejm miażdżącą większością głosów odrzucił wniosek o odsunięcie Wandy Nowickiej od funkcji wicemarszałkini Sejmu. W konsekwencji kandydatura Anny Grodzkiej, która wywołała prawdziwą burzę w mediach i na scenie politycznej, nie była rozważana.

Przypomnijmy – Ruch Palikota wycofał poparcie dla Wandy Nowickiej po tym, jak przyjęła ona (wraz z innymi wicemarszałkami) nagrodę przyznaną przez marszałkinię Ewę Kopacz. Partia uznała takie działanie za niezgodne z jej etosem i zapowiedziała zgłoszenie wniosku o usunięcie Nowickiej z funkcji wicemarszałkini. Jej następczynią miała zostać Anna Grodzka.

Ta kandydatura wywołała ogromne poruszenie na scenie politycznej. Prawa strona sceny politycznej celowała oczywiście w wypowiedziach dyskredytujących Annę Grodzką ze względu na jej transpłciowość i zarzucających jej brak doświadczenia politycznego. Centrum i – co było na pewno zaskoczeniem dla Ruchu Palikota – lewica potraktowały natomiast zagranie RP jako czystą prowokację polityczną i instrumentalne potraktowanie osoby obecnej wicemarszałkini. Sejm w sposób, którego zapewne nie spodziewał się klub RP, wyraził poparcie dla Wandy Nowickiej. Nie było to więc bezpośrednie odrzucenie Anny Grodzkiej, a zablokowanie jej możliwości ubiegania się o fotel wicemarszałkini.

Jak podaje gazeta.pl, Wanda Nowicka podziękowała za wsparcie, a wynik głosowania skomentowała jako „przejaw solidarności ponad partyjnymi podziałami”.

 

[sass, źródło: PAP, gazeta.pl]

3 komentarzeAnna Grodzka nie będzie wicemarszałkinią

 • Gauloises

  Nie wiem jak po tym wszystkim opisać panią Nowicką. Prostolinijna? Naiwna? Czy może zachłanna i chytra jednocześnie.

 • Soniasonia

  Ta cała awantura z wicemarszałkami jest zniesmaczająca. Oczywistym jest, iż przyjęcie premii przez Wandę Nowicką było tylko pretekstem, by ją upokorzyć. Palikot gra członkami swojego ugropowania niczym pionkami, i tym razem się przejechał. Gdybym była posłem, też głosowałabym przeciwko odwołaniu Nowickiej. Straciłam złudzenia co do Palikota. Okazał się być takim samym gównem, co wszyscy pozostali polscy politycy zawodowi.

 • Gauloises

  @ Soniasonia
  Z całym szacunkiem ale chyba nie do końca rozumiesz dziś politykę; cała awantura wokół Nowickiej nie wynikała z chęci upokorzenia Jej.
  Obecnie polityka to bardzo wyrafinowana gra dyktowana przede wszystkim przez PO i grę tę próbuje także rozgrywać RP. Nie zawsze się to udaję. Mówiąc obrazowo, RP chodzi w innej wadze niż PO. Inny poziom poparcia, inne, bardziej okrzepłe miejsce PO w środowisku politycznym, czy wreszcie nieco większa tolerancja dla PO w tiwi przekaźnikach. Dlatego RP raczej nie wygrywa z PO w pojedynkach.

  Inaczej jednak było w dniach ostatnich; RP obnażyło kołtuństwo PO przy okazji głosowań nad procedowaniem ustaw o zw. partnerskich, zapunktowało oburzając się na wysokość nagród dla marszałków. Aby być konsekwentnym należało też zareagować na premię p. Nowickiej. Nikt Jej nie chciał wyrzucić, poniżyć, ukarać. Po prostu wypadało jakoś zareagować aby zapunktować PO i SLD. Przy okazji można było obnażyć kolejny raz kołtunerię PO i spróbować obsadzić na stolcu Grodzką. Mało tego, Nowicka, wg doniesień Biedronia, powiedziała że sama się zrzeknie stanowiska, gdyby Sejm nie nszanował woli Jej klubu. Nagle się Jej odmieniło. Tym samym wbiła przysłowiowy nóź w plecy całemu RP. Mało tego, przysłużyła się tym samym PO.
  Zaczynam przestawać się dziwić Millerowi, że nie chciał pani Nowickiej w SLD, bo jak się okazało nie nadaje się na polityka, mimo iż jest całkiem dobrą działaczką. Ciekaw tylko jestem jak zamierza poprawiać los kobiet w Polsce, ramie w ramie z panami Żalkiem, Niesiołowskim czy w końcu Gowinem? Chyba

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa